Střed pole: Nejspokojenější jsou Barrichello, Kobajaši a Alguersuari

Nejlépe ze středu pole dopadl v dnešní kvalifikaci Rubens Barrichello. Blýskl se šestým místem a chválil především nové díly. Nico Hülkenberg si toho od kvalifikace také hodně sliboval, ale nakonec nepostoupil ani do finále a skončil dvanáctý.
Střed pole: Nejspokojenější jsou Barrichello, Kobajaši a Alguersuari

„Bylo to naprosto frustrující. Neumím si to vysvětlit. Celý víkend jsem se pravidelně držel v první desítce,“ posteskl si. V prvním kole druhé části ho prý zdržel Adrian Sutil, pak se na trati objevily žluté vlajky, a když Hülkenberg přezul, rovnováha jeho auta byla pryč. Po kvalifikaci se navíc ukázalo, že německý nováček potřebuje vyměnit převodovku, a tak se na startu propadne ještě o pět míst.

Sauber
Desátý Kamuj Kobajaši byl spokojený. V Singapuru jel poprvé a tréninky mu nešly úplně podle představ. Před kvalifikací se ale týmu podařilo na autě vylepšit mechanické nastavení, a tak je pak Kobajaši mohl příjemně překvapit. „Skvělý výsledek!“ radoval se šéf týmu Peter Sauber. Patnáctý Nick Heidfeld nastoupil do kvalifikace letos vůbec poprvé a s monopostem Sauberu ještě nebyl sžitý. „Doufal jsem ve víc, nedostal jsem z auta maximum. Možná jsem čekal až moc, když si vezmete, že jsem včera seděl v tomto autě na těchto pneumatikách poprvé,“ poznamenal Heidfeld.  

Toro Rosso
Jaime Alguersuari dnes chvíli vypadal na to, že by se snad mohl dostat i do finále. Nakonec ale přece jen zůstal jedenáctý se ztrátou sedm setin vteřiny na desátého. I tak byl rád. „Jsem překvapený, že jsem na roštu tak vysoko. Ráno jsme měli problémy s nastavením a opravovali jsme to,“ řekl Alguersuari. Sébastien Buemi skončil čtrnáctý. Postrádal přilnavost a stěžoval si na dopravu. „Uvízl jsem v provozu snad v každém kole, a když se mi konečně dařilo zajet pořádný čas, zkazily to žluté vlajky,“ popsal.

Force India
Indický tým zažil jen frustraci. Adrian Sutil zůstal až šestnáctý a Tonio Liuzzi sedmnáctý. Oba dva výsledek velmi zklamal. Sutil zápasil s měkkou směsí pneumatik a Liuzzi měl potíže s brzdami.

Další článek: Nováčci: Na Marina Bay nejrychlejší Glock s virginem