Střed pole: Nejspokojenější jsou Barrichello, Kobajaši a Alguersuari

Nejlépe ze středu pole dopadl v dnešní kvalifikaci Rubens Barrichello. Blýskl se šestým místem a chválil především nové díly. Nico Hülkenberg si toho od kvalifikace také hodně sliboval, ale nakonec nepostoupil ani do finále a skončil dvanáctý.
Střed pole: Nejspokojenější jsou Barrichello, Kobajaši a Alguersuari

„Bylo to naprosto frustrující. Neumím si to vysvětlit. Celý víkend jsem se pravidelně držel v první desítce,“ posteskl si. V prvním kole druhé části ho prý zdržel Adrian Sutil, pak se na trati objevily žluté vlajky, a když Hülkenberg přezul, rovnováha jeho auta byla pryč. Po kvalifikaci se navíc ukázalo, že německý nováček potřebuje vyměnit převodovku, a tak se na startu propadne ještě o pět míst.

Sauber
Desátý Kamuj Kobajaši byl spokojený. V Singapuru jel poprvé a tréninky mu nešly úplně podle představ. Před kvalifikací se ale týmu podařilo na autě vylepšit mechanické nastavení, a tak je pak Kobajaši mohl příjemně překvapit. „Skvělý výsledek!“ radoval se šéf týmu Peter Sauber. Patnáctý Nick Heidfeld nastoupil do kvalifikace letos vůbec poprvé a s monopostem Sauberu ještě nebyl sžitý. „Doufal jsem ve víc, nedostal jsem z auta maximum. Možná jsem čekal až moc, když si vezmete, že jsem včera seděl v tomto autě na těchto pneumatikách poprvé,“ poznamenal Heidfeld.  

Toro Rosso
Jaime Alguersuari dnes chvíli vypadal na to, že by se snad mohl dostat i do finále. Nakonec ale přece jen zůstal jedenáctý se ztrátou sedm setin vteřiny na desátého. I tak byl rád. „Jsem překvapený, že jsem na roštu tak vysoko. Ráno jsme měli problémy s nastavením a opravovali jsme to,“ řekl Alguersuari. Sébastien Buemi skončil čtrnáctý. Postrádal přilnavost a stěžoval si na dopravu. „Uvízl jsem v provozu snad v každém kole, a když se mi konečně dařilo zajet pořádný čas, zkazily to žluté vlajky,“ popsal.

Force India
Indický tým zažil jen frustraci. Adrian Sutil zůstal až šestnáctý a Tonio Liuzzi sedmnáctý. Oba dva výsledek velmi zklamal. Sutil zápasil s měkkou směsí pneumatik a Liuzzi měl potíže s brzdami.

Další článek: Nováčci: Na Marina Bay nejrychlejší Glock s virginem

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10