Střed pole: Na body dosáhli jen Sutil s Ricciardem

Úmrtnost vozů ve Spa byla dosti nízká, a tak byly možnosti k proniknutí na bodované pozice omezené. Velký posun se podařil hlavně Ricciardovi.
Střed pole: Na body dosáhli jen Sutil s Ricciardem

Sauber

Nico Hülkenberg (13.): "Na startu se mi podařilo získat několik pozic. Bylo to těsné, ale docela se mi to dařilo. První kolo bylo povedené, ale chyběla rychlost. Vůz šlo řídit jen s obtížemi. Tento víkend se nám nedařilo nalézt správné vyvážení vozu. Dost brzo se nám opotřebovávaly pneumatiky. Museli jsme zajet do boxů dříve, než jsme plánovali. Celkově nám dnes prostě scházela rychlost."

Esteban Gutiérrez (14.): "Z místa, kde jsem startoval, jsem se musel posouvat dopředu a jet chytře. Šlo o to najít správný kompromis mezi rychlou jízdou a staráním se o pneumatiky. V prvním stintu jsme kvůli provozu na trati ztratili hodně času. Strategie, kterou jsme naplánovali, nebyla ideální. Museli jsme ji změnit, ale stále to nebylo optimální. Respektuji rozhodnutí FIA, která mě potrestala za předjetí Pastora, ale s penalizací nesouhlasím. Je dobré vědět, že jsem dnes dokázal bojovat a dostal z auta všechno. Nyní musíme zapracovat na kvalifikacích, protože s rychlostí, kterou máme, je podle mě možné bojovat o první desítku."

Toro Rosso

Daniel Ricciardo (10.): "Bylo fajn získat ten jeden bodík! Jeli jsme na dlouhý první stint na tvrdých pneumatikách. To nám dalo možnost jet rychle na středních pneu ke konci závodu. Na této směsi se mi jelo mnohem lépe a teprve na ní pro mě vlastně začalo závodění. Na poslední sadě gum se mi podařilo za sebou nastřádat možná deset kvalifikačních kol. Díky tomu se podařilo porazit několik soupeřů a dojet si pro důležitý bod. Věděli jsme, že se musíme povznést nad včerejšek. Jsem spokojen s rychlostí, jakou jsme v cestě k první desítce prokazovali."

Jean-Éric Vergne (12.): "Myslím, že jsme mohli získat trochu více než dvanácté místo. Moje rychlost byla až do posledního stintu dobrá. Po poslední zastávce jsem ale trpěl pomalým defektem. Podařilo se mi pěkným manévrem předjet Hülkenberga, ale na Péreze jsem se už nedokázal dotáhnout. Navíc se pak ke mně přiřítil týmový kolega Daniel na nových pneumatikách. Ke konci tak pro mě bylo těžké být konkurenceschopný. Na tenhle víkend bych raději zapomněl, mohlo to totiž být mnohem lepší, nebýt chyby v kvalifikaci. Alespoň to vypadá, že když se vyhneme problémům, dokážeme nabrat rychlost, která nám před letní pauzou chyběla."

Williams

Valtteri Bottas (15.): "Dnešní závod pro nás nebyl nejjednodušší. Ve druhém sektoru jsme se trápili a znemožnilo nám to přiblížit se soupeřům vpředu. Jakmile mě někdo předjel, nebylo vůbec snadné získat pozici zpět. Musíme se zamyslet a pochopit, proč naše závodní rychlost nebyla tak dobrá jako posledně. Pokusíme se zlepšit v Monze."

Pastor Maldonado (17.): "Dobře jsem odstartoval a hned se mi poštěstilo získat pár míst. Ve druhém úseku závodu se nám ale nedařilo, nemohl jsem jet naplno a předjíždět soupeře. V poslední zatáčce jsem se pak srazil s di Restou. Naše cesty se střetly, když jsem zrovna mířil do boxů. Byla to složitá situace, tvrdě jsem bojoval s vozem Sauberu a v okamžiku, kdy jsem odbočoval do pitlane, jsem di Restu jedoucího na vnějšku neviděl. Snažil jsem se zabrzdit, ale bylo už moc pozdě. Nebyl to povedený víkend, ale musíme se pokusit dál naplno bojovat a zlepšovat rychlost auta."

Force India

Adrian Sutil (9.): "Zajímavý a napínavý závod. Zisk dvou bodů je fajn. Na startu jsem se neodlepil zrovna rychle a propadl se. Pak se mi ale už podařilo se ponořit do závodu, předjet několik aut a proniknout do top desítky. Závody tady ve Spa si vždy užívám a podařilo se mi předvést několik manévrů, které mě fakt bavily. Strategie na dvě zastávky byla správná. Vyšlo to a myslím, že jsme za daných podmínek získali maximum. Stále vedeme těsný boj s McLarenem. I proto bylo vážně příjemné dostat se po několika závodech zpět na body."

Paul di Resta (nedojel): "Na startu se mi hodně protočily kola a v první zatáčce jsem byl asi až kolem desátého místa. V prvním kole se mi podařilo postoupit zase na sedmé místo. Po druhé zastávce v boxech jsem závodil s Adrianem. V nájezdu do poslední šikany se vytvořil vláček čtyř vozů. Pastor netrefil správnou stopu a zajel hodně hluboko do zatáčky. Snažil jsem se ho vnějškem objet. On si to rozmyslel a rozhodl se zajet do boxů, což bylo vzhledem k tomu, kde se nacházel, prakticky nemožné. V důsledku toho do mě narazil a přišel jsem o zadní část vozu. Byla to vážně škoda, protože rychlost dnes byla dobrá a bod nebo dva byl v našich silách."

Další článek: Lotus analyzoval Räikkönenův problém s brzdami a zavede další opatření

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00