Střed pole: Domácí prostředí zafungovalo

Bruno Senna odstartuje do Velké ceny Brazílie ze slibného devátého místa, Rubens Barrichello z dvanáctého. Nejlépe si dnes počínal Adrian Sutil.
Střed pole: Domácí prostředí zafungovalo

Force India

Nejvýše z týmů ze středu pole byla již tradičně Force India, tentokrát se ale mezi prvních deset probojoval pouze Adrian Sutil, který odstartuje z osmého místa. Paul di Resta skončil jedenáctý. "Po celé odpoledne jsem měl dobrý pocit a kvalifikaci jsem si opravdu užíval, protože vyvážení vozu vypadalo skvěle. Jediným opravdovým problémem byla skutečnost, že bylo docela větrno, já jsem byl ale schopný přizpůsobit své řízení a nenachytalo mě to. Osmé místo je pro start velmi dobré a pro zítřek se cítím být sebevědomý - ať už bude pršet, či ne," nechal se slyšet německý závodník. "Věděl jsem, že to bude docela těžká kvalifikace, protože v porovnání s Adrianovým vozem jsem trpěl rozdílem v maximální rychlosti a my jsme nebyli schopni přijít na to, proč tomu tak je. To znamenalo, že jsem na rovinkách o nějaký čas přicházel, což je trochu frustrující. Pro zítřek je předpovídán déšť a my víme, že auto bylo na mokru konkurenceschopné, takže doufejme, že toho dokážeme využít," neztrácí naději di Resta.

Renault

O tom, jak moc může být důležitá výhoda domácího prostředí, může vyprávět Bruno Senna, který se v dnešní kvalifikaci blýskl skvělým devátým místem. "Jsem s tím velmi spokojen. Není to, co jsem čekal, když víkend začal, ale je to dobrá zpráva. Věděli jsme, že tu vůz má dobrý potenciál, ale nebyli jsme si jisti jeho úrovní - R31 se dnes chovalo velmi dobře! Ve druhé části kvalifikace dal tým dohromady dobré auto a odvedli jsme skvělou práci," pochvaloval si Senna. Naopak Vitalij Petrov svým výkonem zůstal poněkud za očekáváním. Na lepší než patnácté místo to nestačilo. "Jsem přirozeně zklamán s mojí pozicí, protože jsme po celý víkend vůz krok za krokem vylepšovali a mysleli jsme si, že z něj dostaneme více," zalitoval Rus.  

Williams

Tři desetiny chyběly Rubensu Barrichellovi k postupu do Q3. Brazilec se vyšvihl k profesorskému výkonu a se svým williamsem vybojoval dvanáctou příčku. "Cítím se skvěle! Jsem velmi potěšen, že jsem zajel dobré kolo, protože tu mám o víkendu mnoho rodinných příslušníků. Jsem také šťastný za tým a fanoušky. Opravdu jsem cítil, jako by mě tlačili vpřed, což je skvělý pocit. Takto musím zítra odjet jednasedmdesát kol. Teď ale máme nejlepší šanci, takže doufejme, že to bude dobré," nadšeně prohlásil Barrichello. Pro Pastora Maldonada skončila dnešní kvalifikaci již v její první části: "Na střední směsi jsme nenašli nejlepší vyvážení, takže jsem nezajel čisté kolo. V závodě si budu muset vydobýt mnoho pozic, ale poté, co jsem to dokázal v Abú Zabí, jsem optimistický, že to dokážu zopakovat." 

Toro Rosso

Kvalifikace v podání týmu Toro Rosso nedopadla nijak zvlášť výjimečně. Jeho piloti se na startu VC Brazílie postaví do sedmé řady v pořadí Alguersuari - Buemi. "Třináctá a čtrnáctá pozice na startovním roštu není pro tým tak špatná. Jsem potěšen tím, že jsem na roštu před Sauberem. Body se ale udělují až zítra, kdy očekáváme chaotický závod, protože se předpokládá déšť. Klíčem v těchto podmínkách bude neudělat nic hloupého, příliš mnoho neriskovat, zůstat klidný a poté dokončit závod," má jasno Alguersuari. "I když vím, že jsem udělal dnes odpoledne maximum, nejsem s tímto výsledkem spokojený," konstatoval na startu čtrnáctý Buemi. "Každopádně, přípravu na kvalifikaci jsme neměli dobrou, jelikož jsem ráno nemohl jezdit. Z těchto chyb se musíme poučit a ujistit se, že je znovu neuděláme," doplnil Švýcar.  

Sauber

U Sauberu se sobotním výsledkem rozhodně spokojeni nebudou. Oba vozy Toro Rosso, jejich hlavního soupeře, totiž startují z vyšších pozic, čímž si švýcarský tým zkomplikoval boj o konečné sedmé místo v Poháru konstruktérů. Lepší z dua Sauberu byl dnes šestnáctý Kamuj Kobajaši. "Celkově, tento víkend je pro nás trochu zrádný. V každém tréninku jsme pracovali na vylepšení vyvážení vozu a to se zlepšilo. Nebyl to ale dostatečně velký posun, abychom nalezli pořádnou přilnavost a byli schopni zaútočit. Bylo to těsné dostat se do Q2, protože už v Q1 bylo obtížné zahřát pneumatiky," vysvětlil Kobajaši. Sergio Pérez se postaví na start jako sedmnáctý. "Hlavním problémem bylo, že auto bylo velmi nekonzistentní: každé kolo bylo (auto) jiné a já jsem nemohl dostat pneumatiky do (provozní) teploty. Každopádně, nevzdáváme se. Pokud se dostaneme do smíšených povětrnostních podmínek, může se stát cokoliv," ví dobře mexický jezdec.

Další článek: Alonso nadšen, Massa zklamán

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,