Střed pole: Do elitní desítky se prosadili Petrov, Kobajaši a Buemi

Petrov potěšil své šéfy u Renaultu šestým místem, Heidfeld po problémech skončil už v úvodu. Spokojeni jsou u Sauberu a Toro Rosso. Ze zadních pozic bude útočit Force India a Williams.
Střed pole: Do elitní desítky se prosadili Petrov, Kobajaši a Buemi

Renault
Vitalij Petrov při kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie v Melbourne příjemně překvapil šestým místem. "Po náročné zimě je skvělé kvalifikovat se do třetí řady. V závěrečné části jsem vyjel jen jednou, na konci. Těší mě, že jsem to zvládl. Zlepšujeme se průběžně po celý víkend. Pneumatiky mě neznepokojují, pracovaly dobře a neodcházely tak rychle," uvedl Rus. Nick Heidfeld skončil už po první části, kde zajel až osmnáctý nejrychlejší čas. "Měl jsem problém s KERS, musel pozměnit nastavení a to mě stálo dost času. Pak už byl na trati provoz. Musím to hodit za hlavu. Doufám, že se v závodě posunu dopředu a budu bojovat o body," přeje si Němec.

Sauber
Do třetí části kvalifikace se probojoval také Kamuj Kobajaši a skončil devátý. "Celkově nejsme špatní. Ukázalo se, že práce, kterou jsme udělali v zimě, je v pořádku. Pořád je tu prostor pro zlepšení, ale postup do třetí části kvalifikace je dobrý," liboval si Japonec, který nakonec musel odjet závěr kvalifikace na použitých gumách. "Myslím, že jinak by bylo v našich silách šesté místo. Jinak je dnešní výsledek pozitivní a rád bych ho věnoval celému Japonsku," připomněl problémy, které v posledních dnech stihly jeho rodnou zemi. Sergio Pérez byl šestý v první části, přestoře v dopoledním tréninku měl problémy s hydraulikou a nestihl si vyzkoušet jízdu s lehkým autem a měkčími pneumatikami. Ve druhé části kvalifikace po žluté vlajce doplatil na provoz na trati. "V posledním sektoru jsem tak nemohl vytěžit maximum z pneumatik," přiznal nakonec třináctý Mexičan, kterého čeká zítra první velká cena. Věří si na body.

Toro Rosso
Poprvé od roku 2009 se některý z jezdců týmu z Faenzy vešel do třetí části kvalifikace. Sébastien Buemi se kvalifikoval jako desátý, v závěru už neměl nové pneumatiky. "Doufejme, že se nám bude stejně dobře dařit i v závodě. V lepší začátek sezony jsem ani nedoufal," radoval se Švýcar. Jaime Alguersuari je s dvanáctým místem také celkem spokojen, i když měl problémy s nedotáčivostí. "Pro zítřek je to slibné, mým hlavním cílem zůstává získat body. Tým odvedl v zimě skvělou práci. Doufám, že v dalších závodech se budeme ještě zlepšovat," přeje si.

Force India
Paul di Resta zajel na Albert Parku čtrnáctý nejrychlejší čas a překonal tak při svém debutu týmového kolegu. "Myslím, že musíme být spokojeni. Do budoucna na tom mohu stavět," věří Skot. Adrian Sutil byl až šestnáctý, ve druhé části předvedl na cílové rovince hodiny. "Najel jsem zeširoka na obrubník a dostal hodiny. Je to škoda, protože jsem byl rozjetý na 1:26,1, tedy okolo dvanáctého místa," litoval Němec, který ale vyhlídky pro závod vidí pozitivně.

Williams
Nováček Pastor Maldonado snadno prošel první částí kvalifikace, odstartuje z patnáctého místa. "Ve druhé části jsem s první sadou pneumatik zažil dvě žluté vlajky, při druhém výjezdu došlo k poškození pneumatiky. Jízdy to ovšem byly vzrušující. Musíme se trochu zlepšit, ale auto vypadá optimisticky," věří Venezuelan. Veterán Rubens Barrichello udělal hned na začátku školáckou chybu a po hodinách skončil v kačírku. "Udělal jsem chybu a byl moc široký. Uvidíme, jak jsme na tom, ale do té doby jsme byli rychlejší, než jsme mysleli. Alespoň jsme ušetřili pneumatiky na zítřek," hledal pozitiva Brazilec, který zůstal sedmnáctý.

Další článek: Věří si Red Bull natolik, že má mini verzi KERS jen pro starty?