Střed pole: Di Resta na domácí půdě září

Proměnlivé podmínky na Silverstonu umožnily i jezdcům se slabšími vozy prokousat se výsledkovou listinou nezvykle vysoko. Největší dojem ze středu pole udělali di Resta, Maldonado a Kobajaši.
Střed pole: Di Resta na domácí půdě září

Toro Rosso

Italský tým má za sebou další nepovedenou kvalifikaci. Ani jeden z jeho pilotů nedokázal proplout sítí první části kvalifikace. Alguersuari tak odstartuje osmnáctý, Buemi devatenáctý. "Měli jsme trochu smůlu a nezvládli jsme to. Na měkké pneumatiky jsme měli přezout dříve. Oproti tvrdým gumám představují výhodu dvou vteřin, a tak jsme nikdy nevyužili náš plný potenciál," řekl Alguersuari. Ten by rád zopakoval svůj výkon z Valencie a opět dojel na bodech. Podobně jako mladý Španěl kvalifikaci hodnotil také Buemi: "Jsem trochu zklamaný. Nečekali jsme, že déšť přijde tak brzy. Znamenalo to, že jsme na měkkých pneumatikách nejeli tak brzy, jak jsme měli."

Williams

Pastor Maldonado patří k několika nešťastníkům, kterým se dosud nepodařilo bodovat. Zítra by tomu ovšem mohlo být jinak. Solidní sedmá pozice je nejlepší dosavadní kvalifikační výsledek šestadvacetiletého Venezuelana. "Vůz pracoval dobře. Je to domácí závod Williamsu, takže mám obzvláště velkou radost. Věřím si a na zítřek se těším, závody na Silverstonu mě vždy bavily. Tento okruh s rychlými zatáčkami našemu vozu sedí, uvidíme, jak to dopadne," řekl Maldonado. Rubens Barrichello také prokazoval, že forma Williamsu je na vzestupu. Na první desítku to ovšem nestačilo, byť potenciál k tomu byl. "Provoz na konci mého prvního měřeného kola negativně ovlivnil také kolo následující. V podobných podmínkách, kdy jedete na osychající trati, můžete o šanci přijít i kvůli maličkosti. Je to velká škoda. Musíme si počkat, jaké zítra bude počasí, ale myslím si, že vůz je mnohem lepší, než co napovídá má kvalifikační pozice. Tým odvedl výbornou práci," řekl brazilský veterán.

Sauber

U Sauberu si po kvalifikaci nemají nač stěžovat, oba piloti odvedli dobrý výkon a v nevyzpytatelných podmínkách se vyhnuli zbytečným chybám. Odměnou pro Kobajašiho tudíž je osmá pozice. "Bylo velmi těžké předvídat, jaký krok bude správný a jaký ne. V první části kvalifikace jsem se trochu trápil, protože jsem nebyl zvyklý na vyvážení vozu na tvrdých pneumatikách. Ve druhé části to bylo pořád zrádné a mokré, ale ve třetí části jsem mohl zajet své poslední kolo na nových měkkých pneumatikách a všechno šlo tak, jak mělo," řekl Japonec. Vcelku spokojen je také Mexičan Sergio Pérez. "Je to škoda, první desítka nám unikla o 36 tisícin sekundy. Z našeho výkonu mám ale docela radost. Za zlepšení mohou částečně novinky, které jsme na monopost nasadili, ale také samotná charakteristika okruhu. Zdejší rychlé zatáčky našemu vozu sedí," řekl Pérez.

Force India

Skot Paul di Resta do své první Velké ceny Velké Británie odstartuje ze šestého místa, což je počin, který si právem vysloužil ovace. "Tým odvedl fantastickou práci a zajistil, že jsme na trať vyjízděli ve správnou dobu. Vůz se ukázal být silný ve všech trénincích, i na mokru to bylo pohodlné. Možná jsme měli trochu štěstí, když na konci třetí části kvalifikace začalo pršet, ale myslím si, že v nejhorším případě bychom klesli na osmou pozici. Doufejme, že si dnešní výkonnost přeneseme také do zítřejšího závodu," řekl di Resta. Adrian Sutil se musel spokojit se smolnou jedenáctou pozicí. "Bylo to velmi těsné, čtyři nebo pět pozic kolem mě dělí jen několik desetin sekundy. Myslím si, že počasí zítra bude o něco lepší. Naším cílem jsou body," prohlásil Němec.

Renault

U Renaultu nepanuje příliš dobrá nálada. Po oplétačkách kolem difuzorů přišly neuspokojivé výsledky v kvalifikaci. Oba piloti vystartují z druhé poloviny roštu. "Jsem zklamaný, přijeli jsme sem s mnohem většími očekáváními. Déšť průběh víkendu nepříznivě ovlivnil, o tom není pochyb. I dnes nám počasí zkomplikovalo situaci. Přesto mám pocit, že v rychlých zatáčkách je vůz dobrý, takže věřím tomu, že se zítra posuneme dopředu," řekl Vitalij Petrov, který si v kvalifikaci zajistil čtrnáctou startovní příčku. Nick Heidfeld byl o další dvě místa horší. "Momentálně není snadné odhadnout, jak velký efekt měly změny v pravidlech. Mělo to svůj vliv, to jistě, ale myslíme si, že dnešní výsledek je složeninou několika faktorů. Déšť nám přípravy hodně ztížil. Vůz se neřídí špatně, nevypadá pomalý, jen jsme ještě neměli příležitost to prokázat," řekl.

Další článek: Špatný výkon Mercedesu je přičítán dešti