Střed pole: Barrichello se soupeři na úzké trati problémy neměl

Rubens Barrichello potvrdil svou zkušenost a v ulicích Monte Carla se k radosti týmu Williams kvalifikoval na devátém místě. Spokojeni jsou i u Force Indie, naopak Toro Rosso a Sauber jistě mířily výš.

Williams
Rubens Barrichello postoupil při kvalifikaci na Velkou cenu Monaka až do její závěrečné části a vyjel si deváté místo. "Z auta jsem dostal, co se dalo, nemyslím si, že bychom mohli být ještě lepší. Monako je náš vůz vhodná trať, doufejme, že se nám tu bude zítra dařit," přeje si Brazilec. Zkušený jezdec nepovažoval množství vozů různých rychlostí za problém. Trochu jiný názor měl jedenáctý Nico Hülkenberg. "Auto bylo konkurenceschopné, ale nezajel jsem perfektní kolo, jsem zklamán, že jsem těsně nepostoupil," litoval Němec. Přesto nováček věří, že zítra předvede dobrý závod. Technický ředitel Sam Michael si pochvaloval nová vylepšení, která tým připravil pro následující závody. "Nyní se zaměříme na dobré starty," slíbil.

Force India
Vitantonio Liuzzi se v monackých ulicích kvalifikoval jako desátý. "Myslím, že jsme mohli dosáhnout i na devátou pozici, protože poslední kolo jsem měl rozjeté dobře, ale nakonec jsem trochu ztratil v šikaně," vysvětloval Ital. I tak byl se svým výsledkem spokojen. Těžkou kvalifikaci má naopak za sebou Adrian Sutil. "Ve druhé části jsem nedokázal zajet pořádné kolo. Nejdřív byl provoz, pak havárie renaultu (Petrova - pozn. red.). Když jsem měl před sebou konečně čistý vzduch, měl jsem studené pneumatiky a nezajel pořádný čas," rekapituloval Němec, který věří, že i z dvanáctého místa může bojovat o body.

Toro Rosso
V malém italském týmu rakouského majitele nebyli příliš spokojeni. Třináctý Sébastien Buemi cítil, že z auta nedostal maximum. "S provozem jsem problémy neměl, ale nevyhodnotili jsme správně změnu teploty oproti rannímu tréninku, což ovlivnilo chování pneumatik," vysvětloval Švýcar. Sedmnáctý Jaime Alguersuari podle svých slov doplácel na pomalejší vozy. "Při své poslední jízdě jsem musel v závěrečných dvou zatáčkách hodně zpomalit," litoval španělský mladíček, který chce svou první Velkou cenu Monaka především dokončit, aby získal zkušenosti.

Sauber
Pedro de la Rosa zaznamenal až patnácté místo, ale potěšily ho alespoň změny na autě. Zejména vyvážení fungovalo dobře. "Kvalifikace tu pro nás nebyla jednoduchá. Stále se trápíme v pomalých zatáčkách," připomněl Španěl. O příčku za ním se kvalifikoval Kamuj Kobajaši. "Je to pro nás pravděpodobně nejtěžší víkend v sezoně. Monako je výjimečné, je to tu pro mě těžké," vysvětloval Japonec. Technický ředitel James Key upozornil na vyrovnanost závodního pole. "Bohužel se nám v závěru nepodařilo zajet všechny naše nejrychlejší časy v jednotlivých sektorech během jednoho kola a přiblížit se tak nejlepší desítce," rekapituloval.

Další článek: Button se potýkal s pneumatikami i s Massou

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.