Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

Sebastian Vettel připustil, že Ferrari možná ve Velké ceně Austrálie zvolilo špatnou strategii, která jej stála vítězství.
Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

Pilot Ferrari byl na první pozici, když byl závod po kolizi Fernanda Alonsa a Estebana Gutiérreze zastaven. Během přerušení přezul Nico Rosberg z Mercedesu na střední sadu pneumatik, zatímco Ferrari se rozhodlo Vettelovi ponechat superměkkou směs.

Díky tomu Rosberg mohl jet až do cíle, zatímco Vettel se musel ještě jednou zastavit v boxech, jelikož pneumatiky by mu do konce závodu nevydržely. Rosberg nakonec zvítězil před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, který měl rovněž v závěru střední směs.

„Vydali jsme se agresivní cestou,“ řekl v cíli třetí Vettel. „Když se na to dívám s odstupem, tak jsme možná mohli udělat něco jinak, nikoho ale nechci vinit. Je škoda, že druhé auto nedojelo do cíle, je to ale pozitivní.“

Vettel je nicméně rád, že je letos Ferrari blíže Mercedesu.

„Tým je v dobré formě, víme, že se můžeme zlepšit a zatlačit na tyhle kluky. Rozhodně jsme byli mnohem blíž než vloni. Tohle pro nás byla jedna z těch horších tratí. Mysleli jsme, že budeme silní v kvalifikaci, což se nestalo. Dnes to pro nás bylo mnohem lepší.“

Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen cíl závodu neviděl, jelikož musel odstoupit po problémech s motorem.

„Nevím, co bylo příčinou, ztratili jsme výkon... motor normálně běžel a my najednou zastavili,“ řekl ke svému předčasnému konci Räikkönen. „Jinak ale vůz fungoval dobře a měli jsme rychlost, musíme ale udělat nějakou práci.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Někdy zapomínáme, že jedeme 300 km/h, řekl k nehodě Alonso

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10