Strategie dvou zastávek nebyla tak špatná. Pneumatiky nás překvapily, říká Binotto

Ferrari odjíždí z Mexika zklamané. Vítězství v závodě opět přenechalo Mercedesu. Po startu z první řady dojeli jezdci Ferrari na druhém a čtvrtém místě.

Mexiko mělo představovat pro Ferrari příležitost k dobrému výsledku. Mercedes označil trať za tu vůbec nejhorší pro svůj vůz. Větším soupeřem pro rudé vozy měl být Red Bull, ale Maxe Verstappena postihla řada událostí, které mu znemožnily boj o vítězství. Alexander Albon závod ovlivnil. Právě na jeho zastávku reagovalo Ferrari a povolalo Leclerca do boxů. 

Albon věřil v stupně vítězů, Verstappen odjíždí z Mexika naštvaný

Albon věřil v stupně vítězů, Verstappen odjíždí z Mexika naštvaný

Ferrari rozdělilo strategii. Leclerc jel na dvě zastávky. Vettel zase zůstal na trati déle než Hamilton, protože hrozil undercut a Ferrari doufalo, že na konci závodu bude mít výhodu čerstvějších pneumatik. Tvrdá směs ale byla v Mexiku nezničitelná jak aztécké pyramidy. Verstappen na ní odjel v podstatě celý závod.

Nutno říct, že také Pirelli říkalo, že strategie dvou zastávek je lepší a rychlejší. Pneumatiky v Mexiku se ale chovaly podivně.

„Myslím, že to, co jsme udělali, bylo správné, ale na konci závodu se na to díváte z jiné perspektivy,“ řekl Binotto pro Sky Sports. „Strategie dvou zastávek byla dobrá strategie, ale Charlesův druhý stint na střední směsi nebyl tak skvělý a musíme pochopit proč.“

„Neočekávané chování pneumatik bylo pravděpodobně hlavním překvapením neděle.“

Mercedes dnes zkusil velký risk, který mu vyšel, hodnotí Vettel

Mercedes dnes zkusil velký risk, který mu vyšel, hodnotí Vettel

Leclerc pak ztratil během druhé zastávky 3 až 4 sekundy – nedařilo se dotáhnout pravé zadní kolo. Vypadalo to, že také utahovacím pistolím mexická metropole nesedí. 

„Během zastávky Charlese jsme ztratili čas. Na konci závodu mohl být mnohem blíže k autům vpředu. To vše mu na konci závodu poskytovalo určitou nevýhodu.“

„Nakonec si ale myslím, že jsme měli v závodě dobré tempo a v sobotu dobrou kvalifikaci. Uklidňuje nás to a povzbuzuje, takže se těšíme na další závody.“

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Mexika 2019
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00