Strategická skupina nedovolí Marussii nasadit loňský vůz

V Paříži dnes zasedla Strategická skupina. Na programu byly změny pravidel zejména v oblasti pohonných jednotek ale také budoucnost Marussie.
Strategická skupina nedovolí Marussii nasadit loňský vůz

Je to jen pár desítek hodin, co se správci Marussie oznámili, že 19. února ukončí insolvenční řízení, protože našli investora. Má to ale háček nebo spíše mnoho háčků. Marussia nemá nový vůz ani továrnu. To druhé se dá vyřešit, to první neměla Marussia (nebo spíše Manor) ve svých rukou. Jedinou šancí bylo, že ostatní týmy dovolí Marussii nasadit loňský vůz. Souhlasit by musely úplně všechny týmy. Zatímco vloni to vypadalo, že by podobný krok mohl projít, nyní se situace obrátila. Na dnešním jednání Strategické skupiny byla tato možnost podle zamítnuta. Proti byla podle BBC Force India.

Jako vždy jde o peníze. Pokud Marussia nastoupí, má nárok na slušné množství peněz z komerčních práv za loňské deváté místo. Některé týmy si myslí, že když Marussia zmizí, peníze připadnou jim. 

Otázkou je, zda investor má nějaký plán B nebo od záměru převzít tým po tomto rozhodnutí upustí. 

Pokud jde o pohonné jednotky a jejich budoucnost, zde zatím výstup z jednání není. 

Foto: Pirelli

Další článek: Testy v Jerezu prostřednictvím amatérských videí

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10