Strategická skupina nedovolí Marussii nasadit loňský vůz

V Paříži dnes zasedla Strategická skupina. Na programu byly změny pravidel zejména v oblasti pohonných jednotek ale také budoucnost Marussie.
Strategická skupina nedovolí Marussii nasadit loňský vůz

Je to jen pár desítek hodin, co se správci Marussie oznámili, že 19. února ukončí insolvenční řízení, protože našli investora. Má to ale háček nebo spíše mnoho háčků. Marussia nemá nový vůz ani továrnu. To druhé se dá vyřešit, to první neměla Marussia (nebo spíše Manor) ve svých rukou. Jedinou šancí bylo, že ostatní týmy dovolí Marussii nasadit loňský vůz. Souhlasit by musely úplně všechny týmy. Zatímco vloni to vypadalo, že by podobný krok mohl projít, nyní se situace obrátila. Na dnešním jednání Strategické skupiny byla tato možnost podle zamítnuta. Proti byla podle BBC Force India.

Jako vždy jde o peníze. Pokud Marussia nastoupí, má nárok na slušné množství peněz z komerčních práv za loňské deváté místo. Některé týmy si myslí, že když Marussia zmizí, peníze připadnou jim. 

Otázkou je, zda investor má nějaký plán B nebo od záměru převzít tým po tomto rozhodnutí upustí. 

Pokud jde o pohonné jednotky a jejich budoucnost, zde zatím výstup z jednání není. 

Foto: Pirelli

Další článek: Testy v Jerezu prostřednictvím amatérských videí

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10