Strategická skupina jednala o nových motorech

V tuto chvíli již známe výsledek jednání Strategické skupiny ohledně Marussie, ale jak dopadla část diskuse o budoucnosti formule 1?
Strategická skupina jednala o nových motorech

Auto Motor und Sport přichází již tradičně s prvními náznaky toho, jak probíhala diskuse okolo nových pohonných jednotek a budoucnosti F1 vůbec.

Jak se dalo očekávat, členové skupiny, kterou tvoří FIA, FOM a zástupci Ferrari, McLarenu, Red Bullu, Williamsu a Force Indie společnou řeč nenašli.

Ze stolu byl smeten návrh Ferrari, který by možná vzbudil sympatie fanoušků, ale u ostatních výrobců pohonných jednotek pochopení nenašel. Maranellští chtěli V8 s biturbem a KERSem. Zatímco u Renaultu na návrh přikývali, zástupci Mercedesu a Hondy dokonce pohrozili odchodem z F1, pokud by podobný návrh prošel.

Zatím to tak vypadá na úpravu současných pohonných jednotek: V6, MGU-K, MGU-H a větší průtok paliva.

Red Bull s McLaren pak představili své designy agresivnějších vozů. K jejich nasazení by došlo až v roce 2017. Panuje totiž obava, že změny od příštího roku by přinesly velké výdaje.

Nadále bude pokračovat také hledání možných úspor – mluví se například o sjednocení dalších komponent. FIA se obrátila na firmu McKinsey, která má prověřit rozpočty týmů a podat návrhy na úspory. 

Strategická skupina se nedohodla ani na počtu žetonů pro Hondu. Dennis požaduje tolik, kolik jich zbude nejvíce z trojice Renault, Mercedes, Ferrari.

Foto: Renault 

Další článek: Force India se obhajuje, Marussia chce stavět nový vůz