Strašně by mě štvalo zůstat jen u jednoho titulu, přiznává Hamilton

Lewis Hamilton zoufale touží po dalších titulech mistra světa. Kdyby šampionát už nevyhrál, považoval by účast ve formuli 1 za ztrátu času.
Strašně by mě štvalo zůstat jen u jednoho titulu, přiznává Hamilton

Hamilton vstoupil do formule 1 v roce 2007 a hned ve své premiérové sezóně bojoval o titul. I když nakonec velký bodový náskok prohospodařil, stal se do té doby nejmladším mistrem světa hned následující rok. Letos zůstane velmi pravděpodobně třetí sezónu v řadě bez titulu, což mu vadí.

"Strašně by mě štvalo, kdybych vyhrál jen jeden titul, hrozně by mě to štvalo," uvedl Hamilton pro Daily Express. "Měl bych pocit, že jsem promarnil mnoho let. Lidé říkají, že je to o účasti, ale není. Chci vyhrávat. Jsem tu, abych vyhrával. To jediné mě zajímá, žiju jen pro to. Druhé místo není tak hrozné, ale třetí nebo čtvrté dobré není."

Hamilton si však uvědomuje, že měl ve své kariéře štěstí a dostal se do top týmu. To se mnoha schopným pilotům nepodaří. "Je třeba se na to podívat s nadhledem, mohl bych být u HRT a dojíždět na 20. nebo horším místě. To bych nemohl vůbec závodit," řekl.

Ovšem ani u McLarenu teď Hamilton nemá vítěznou techniku, takže pořád visí ve vzduchu otázka, jestli by nepomohl přestup. "Domnívám se, že mám před sebou ještě několik let vrcholové formy, jsem teď v dobré fázi kariéry," hodnotil. "Každé rozhodnutí, které uděláte, je samozřejmě důležité. Kdo ví, jaké dopady budou mít pravidla? Ale my máme velmi silný tým a Mercedes má nejlepší motory."

Z hlediska jezdeckých ambicí je v současnosti pochopitelně nejzajímavější tým Red Bull. V něm závodí Vettel, který je blízko obhajobě titulu šampióna. "Titul vyhrál mladší než já, čímž mě vymazal z tabulky rekordů," připomněl Hamilton. "Jen doufám, že mě moc nepřekoná v počtu vítězství. Když máte dobré auto a startujete z pole position, tak vítězství není moc těžké. Startovat více vzadu je mnohem těžší."

Na otázku, zda by tedy Vettel byl stejně dobrý, kdyby se musel probíjet startovním polem, pilot McLarenu odpověděl: "V tomhle voze určitě. V Šanghaji jste viděli Marka Webbera startovat vzadu a dojet na třetím místě. To auto je fenomenální. On je velmi kvalitní jezdec, velmi konkurenceschopný a velmi rychlý. A v současnosti si hodně věří."

Další článek: Bruno Senna chce zpět do F1

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00