Stoffela Vandoorna čeká debut za Peugeot ve WEC | Foto: twitter Stoffela Vandoorna

Foto: twitter Stoffela Vandoorna

Stoffela Vandoorna čeká debut za Peugeot ve WEC

Nedělní šestihodinovka ve Fudži bude prvním závodem pro Stoffela Vandoorna za tovární Peugeot ve vytrvalostním mistrovství světa WEC. Bývalý belgický pilot formule 1 v Japonsku zaskakuje za zraněného Švýcara Nica Müllera.

Jednatřicetiletý mistr světa elektrické formule E se bude během šestihodinového závodu pod horou Fudži střídat v kokpitu hypervozu Peugeot 9X8 #94 s Francouzem Loicem Duvalem a Američanem Gustavem Menezesem. Sám Vandoorne nečeká od svého debutu „žádná velká překvapení“, protože u francouzského týmu už delší dobu působí jako testovací pilot.

Vandoorne letos seděl za volantem francouzského speciálu v březnu během testování ve španělském Aragonu a před týdnem absolvoval přípravu na simulátoru.

„Už jsem před nějakou dobou trochu testoval, byl jsem u prvního vyjetí na trať, na druhou stranu klasický plnohodnotný test jsem neabsolvoval,“ rozpovídal se Belgičan pro sportscar365.com.

„Nemyslím si ale, že by mě čekala nějaká velká překvapení. Zprvu si musím znovu zvyknout na auto, nicméně mám štěstí v tom, že už jsem ho řídil, a tak vím, co mám očekávat.“

Ještě před startem závodního víkendu se Stoffel Vandoorne společně s Loicem Duvalem zúčastnili speciální akce pro fanoušky v centru Tokia. K vidění byl jejich Peugeot 9X8 na speciálním kamionu a oba piloti se podepisovali japonským příznivcům francouzské značky.

„Nečekám žádné velké potíže s adaptací. Budu se soustředit především na to, abych veškeré procesy udělal správně a nedopustil se žádných hloupých chyb. Právě ty hloupé chyby se dělají velmi snadno, takže se jich tento víkend vyvarovat.“

Nedělní závod bude pro Vandoorna prvním startem ve WEC od roku 2021, kdy Belgičan závodil pro stáj JOTA Sport v LMP 2. V nejvyšší třídě vytrvalostního MS se před tím Vandoorne naposledy objevil v roce 2019, kdy působil v LMP 1 u stáje SMP Racing.

Vandoornův Peugeot bude do nedělního závodu startovat z předposledního jedenáctého místa ve třídě Le Mans Hypercar. Přímý přenos na Eurosportu 1 startuje ve 3:30 ráno.

Doporučujeme

Články odjinud