Stoffel Vandoorne je jedním z kandidátů na sedačku u Renaultu

Šéf Renault Sport F1 Cyril Abiteboul se nechal slyšet, že Stoffel Vandoorne je na seznamu potenciálních budoucích pilotů francouzského týmu.
Stoffel Vandoorne je jedním z kandidátů na sedačku u Renaultu

Pokud Daniel Ricciardo po sezóně 2018 opustí Red Bull a zamíří k jinému týmu, tak by jeho místo mohl u rakouské stáje zaujmout Carlos Sainz, který nyní jezdí za Renault. Uvolněné místo u francouzské tovární stáje by poté mohl zaplnit pilot McLarenu Stoffel Vandoorne.

Prioritou pro Renault je sice udržení stávající jezdecké dvojice Sainz, Hülkenberg i pro příští sezónu, kdyby si ovšem Red Bull stáhnul svého jezdce k sobě, tak by Abiteboul přemýšlel mimo jiné o Vandoornovi jako o možném nástupci španělského jezdce.

„Neříkejte, že Stoffel přestupuje k Renaultu, protože to zatím není na pořadu dne. Je to ale jezdec, kterého sledujeme. Kdybych hledali nového jezdce do týmu, tak on je jedním z těch, o kterých bychom uvažovali,“ řekl Abiteboul pro belgický deník La Derniere Heure.

Sám šestadvacetiletý Vandoorne si je mezitím jistý svojí pozicí u McLarenu a stále věří, že může být budoucností britské stáje. Je však otázkou, zda – li to tak vidí i McLaren, protože Belgičan v této sezóně zatím výsledkově stále zaostává za Fernandem Alonsem.

„Myslím, že jeho situace je poměrně složitá. Nevím, jaká panuje v týmu atmosféra, ale vím, že změna prostředí může jezdci pomoci ke zlepšení výkonů. Byl velmi rychlý a talentovaný ve všech nižších sériích a neexistuje důvod, aby o tyto vlastnosti najednou přišel. Když ale vedle sebe máte Fernanda, tak může být vše komplikovanější, zvláště v týmu, jako je McLaren,“ řekl Abiteboul o Vandoornovi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (20) Další článek: McLaren do IndyCar? Zak Brown je v Detroitu
19. června | Ještě jsem nezačali ve Francii a už tu máme alokaci pneumatik pro Rakousko... odkaz
18. června | Podle Helmuta Marka není v současné době sedačka Hartleyho v ohrožení.
16. června | Ve Spa prodloužili smlouvu o další tři roky.
15. června | Před 25 lety zemřel James Hunt.
14. června | Hyperměkká bude i v Rusku. Kromě toho Pirelli nominuje ultraměkkou a měkkou... superměkkou tedy vynechá.

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 23. června 2018
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 24. června 2018
Závod 16.10