Stoffel Vandoorne je jedním z kandidátů na sedačku u Renaultu

Šéf Renault Sport F1 Cyril Abiteboul se nechal slyšet, že Stoffel Vandoorne je na seznamu potenciálních budoucích pilotů francouzského týmu.
Stoffel Vandoorne je jedním z kandidátů na sedačku u Renaultu

Pokud Daniel Ricciardo po sezóně 2018 opustí Red Bull a zamíří k jinému týmu, tak by jeho místo mohl u rakouské stáje zaujmout Carlos Sainz, který nyní jezdí za Renault. Uvolněné místo u francouzské tovární stáje by poté mohl zaplnit pilot McLarenu Stoffel Vandoorne.

Prioritou pro Renault je sice udržení stávající jezdecké dvojice Sainz, Hülkenberg i pro příští sezónu, kdyby si ovšem Red Bull stáhnul svého jezdce k sobě, tak by Abiteboul přemýšlel mimo jiné o Vandoornovi jako o možném nástupci španělského jezdce.

„Neříkejte, že Stoffel přestupuje k Renaultu, protože to zatím není na pořadu dne. Je to ale jezdec, kterého sledujeme. Kdybych hledali nového jezdce do týmu, tak on je jedním z těch, o kterých bychom uvažovali,“ řekl Abiteboul pro belgický deník La Derniere Heure.

Sám šestadvacetiletý Vandoorne si je mezitím jistý svojí pozicí u McLarenu a stále věří, že může být budoucností britské stáje. Je však otázkou, zda – li to tak vidí i McLaren, protože Belgičan v této sezóně zatím výsledkově stále zaostává za Fernandem Alonsem.

„Myslím, že jeho situace je poměrně složitá. Nevím, jaká panuje v týmu atmosféra, ale vím, že změna prostředí může jezdci pomoci ke zlepšení výkonů. Byl velmi rychlý a talentovaný ve všech nižších sériích a neexistuje důvod, aby o tyto vlastnosti najednou přišel. Když ale vedle sebe máte Fernanda, tak může být vše komplikovanější, zvláště v týmu, jako je McLaren,“ řekl Abiteboul o Vandoornovi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (20) Další článek: McLaren do IndyCar? Zak Brown je v Detroitu
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10