Stirling Moss letos věří Alonsovi, Vettelovi a Hamiltonovi

Stirling Moss mohl nevyhrát žádný z titulů mistra světa, ale to neznamená, že by neměl být poprávu řazen mezi největší legendy. On totiž je. A nabídl zajímavý pohled na letošní sezonu 2010 formule 1.

Stirling Moss závodil v letech 1951 až 1961 a podrobnější profil jsme o něm přinesli v č. 30 F1magu. Celý rozhovor s ním nejen o současné formuli 1, ale hlavně o době, ve které Moss závodil, přinese již další F1mag.

Stirling Moss vystoupil na šou Autosport International, kde novinářům a obecenstvu zodpověděl mj. otázky na to, kdo by se mohl stát letošním mistrem světa a zda má Michael Schumacher šanci přidat ke svým sedmi titulům nějaký další.

"Vůbec si tím nejsem jistý," odpověděl Moss na otázku, zda může Schumacher získat v roce 2010 titul mistra světa. "Je od něj velmi statečné vrátit se. Je to hodně dobré pro tento sport, získal - myslím si - nejlepší tým, to ale neznamná, že vyhraje. Porazit lidi jako Vettel nebo Alonso, který je mimochodem černým koněm, na to už myslím nebude mít, abych pravdu řekl.

Michaelův problém podle mého je, že nikdy neměl skutečně rychlého kolegu. Měl Rubense, který je úžasný člověk a velmi rychlý pilot, ale lidé na něj nehledí jako na jednoho z nejrychlejších. Přesto byl občas rychlejší než Michael.

Osobně si myslím, že nevyhraje titul. Je příliš brzy na to cokoli říkat, ale myslím, že to bude Vettel nebo Alonso. Myslím, že Michaelův návrat je hodně dobrý pro sport, ale podle mě to není úplně nejšťastnější."

V jiné fázi rozhovoru k Vettelovi a Alonsovi přidal ještě Hamiltona, to když mluvil o Jensonu Buttonovi.

"Jenson bude dobrým šampionem, protože je takový, jaký je. Je velmi přátelský. K tomu, co dokázal, mu moc gratuluji.

Myslím ale, že příští rok jej čeká zatraceně těžká práce. Rozhodl se vstoupit do jámy lvové, když pojede vedle Lewise. Lewis je pravděpodobně nejrychlejším pilotem. Lewis nebo Alonso, nebo možná Vettel jsou pravděpodobně nejrychlejšími jezdci, takže to bude docela zajímavá sezona," uzavřel Stirling Moss.

Další článek: Dakar 2010 vyhráli Despres, Sainz, M. Patronelli a Čagin

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.