Stěžujeme si na Mercedes, ne na Pirelli, vysvětluje Red Bull

Red Bull Racing se obrátil na FIA a řekl jí, že v kauze mimořádného testu v Barceloně považuje za naprosto nepřijatelné počínání Mercedesu. Pirelli nechává stranou.
Stěžujeme si na Mercedes, ne na Pirelli, vysvětluje Red Bull

Úřadující mistři podali vedle Ferrari jako jediní oficiální protest na test Mercedesu v Barceloně. Šéf rakouské stáje Christian Horner se pak písemně obrátil na Mezinárodní automobilovou federaci, aby upřesnil, co mu vadí.

"Aby bylo jasno, náš protest není proti jakékoliv třetí straně - dodavateli (včetně dodavatele pneumatik), protože je zřejmou povinností soutěžícího, nezávisle na jakékoliv smlouvě dodavatele, vyhovět Sportovním a Technickým pravidlům, která byla v tomto případě jasně porušena," napsal do dopisu, jehož kopii dostaly všechny týmy.

"Když má jakýkoliv soutěžící výhodu jezdění se současným vozem, současnými jezdci a pneumatikami, které mají být použity v současném šampionátu, je to obrovská a neférová výhoda z hlediska výkonnosti a spolehlivosti, podle našeho názoru je zcela nepřijatelná."

Pirelli však na své tiskové konferenci minulý týden uvedlo, že netestovalo žádné pneumatiky, se kterými se závodilo nebo bude letos závodit. Paul Hembery však přiznal, že Mercedes testoval upravené zadní pneumatiky s kevlarovým pásem, ale s nezávodní směsí. V závodní specifikaci se tyto pneumatiky podle něj dostanou na trať poprvé až v Kanadě.

Faktem ale zůstává, že testování s aktuálními a loňskými vozy je v sezóně zakázané. Výjimku tvoří jízdy mladých talentů.

Další článek: Kobajaši vrátí všechny peníze, pokud je neutratí příští rok za formuli 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.