Stěžujeme si na Mercedes, ne na Pirelli, vysvětluje Red Bull

Red Bull Racing se obrátil na FIA a řekl jí, že v kauze mimořádného testu v Barceloně považuje za naprosto nepřijatelné počínání Mercedesu. Pirelli nechává stranou.
Stěžujeme si na Mercedes, ne na Pirelli, vysvětluje Red Bull

Úřadující mistři podali vedle Ferrari jako jediní oficiální protest na test Mercedesu v Barceloně. Šéf rakouské stáje Christian Horner se pak písemně obrátil na Mezinárodní automobilovou federaci, aby upřesnil, co mu vadí.

"Aby bylo jasno, náš protest není proti jakékoliv třetí straně - dodavateli (včetně dodavatele pneumatik), protože je zřejmou povinností soutěžícího, nezávisle na jakékoliv smlouvě dodavatele, vyhovět Sportovním a Technickým pravidlům, která byla v tomto případě jasně porušena," napsal do dopisu, jehož kopii dostaly všechny týmy.

"Když má jakýkoliv soutěžící výhodu jezdění se současným vozem, současnými jezdci a pneumatikami, které mají být použity v současném šampionátu, je to obrovská a neférová výhoda z hlediska výkonnosti a spolehlivosti, podle našeho názoru je zcela nepřijatelná."

Pirelli však na své tiskové konferenci minulý týden uvedlo, že netestovalo žádné pneumatiky, se kterými se závodilo nebo bude letos závodit. Paul Hembery však přiznal, že Mercedes testoval upravené zadní pneumatiky s kevlarovým pásem, ale s nezávodní směsí. V závodní specifikaci se tyto pneumatiky podle něj dostanou na trať poprvé až v Kanadě.

Faktem ale zůstává, že testování s aktuálními a loňskými vozy je v sezóně zakázané. Výjimku tvoří jízdy mladých talentů.

Další článek: Kobajaši vrátí všechny peníze, pokud je neutratí příští rok za formuli 1

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?