Stewart znovu nabízí pomoc Grosjeanovi, ten slibuje zlepšení

Jackie Stewart chce pomoci Romainu Grosjeanovi od chyb v prvních kolech závodů, protože se domnívá, že začínají vážně ohrožovat jeho kariéru.
Stewart znovu nabízí pomoc Grosjeanovi, ten slibuje zlepšení

Stewart coby ambasador Lotusu nabídl pomoc Grosjeanovi už dříve, ten ji ale odmítl s tím, že ji nepotřebuje. Nakonec si francouzský jezdec sehnal trenéra, který mu pomáhá s fyzickou i psychickou přípravou, ale pak přišla další chyba v Suzuce.

"Moc rád bych Romainovi pomohl, protože si myslím, že má obrovský potenciál," uvedl Stewart pro BBC. "Další nehody by mohly ohrozit jeho šanci jezdit v příští sezóně pro Lotus nebo pro nejlepší týmy."

Grosjean měl v letošní sezóně už sedm nehod v prvním kole závodu, což je v podstatě každá druhá Grand Prix. Takové chyby ho podle Stewarta připravují o dobré výsledky, bývalý mistr světa si dokonce myslí, že Grosjean mohl letos vyhrát jeden nebo dva závody.

Přitom první nabídka pomoci přišla už v červenci. "Tenkrát měl za sebou pár nehod a já si myslel, že bych mu mohl pomoci se jim v budoucnu vyhnout. Já sám jsem do formule 1 přišel mladý a také jsem vedl celkem dobrý program pro jezdce u Stewartu GP, pomohl jsem pilotům, jako jsou David Coulthard, Juan Pablo Montoya, Gil de Ferran a Allan McNish."

"Romain, který je podle mě velmi příjemný mladý muž, se rozhodl tu nabídku nevyužít. Sezóna byla tehdy nabitá, čekaly ho líbánky a domníval se, že má své lidi, kteří mu pomáhají."

"Až přijde chvíle, kdy to bude chtít, budu tu pořád pro něj díky vztahu, který mám s týmem. Všichni jezdci se z nějakého důvodu domnívají, že nepotřebují trenéry, jakmile opustí motokáry. To je rozdíl od všech jiných sportů, které znám."

Grosjean si po Suzuce znovu sypal popel na hlavu. "Od Singapuru se snažím být na startech opravdu opatrný, o to víc bylo frustrující mít nehodu v Japonsku. Když jsem se blížil do první zatáčky, sledoval jsem po levé straně Sergia, abych se s ním nedostal do kontaktu."

"Neočekával jsem tak velký rozdíl v rychlostech při brzdění mezi mnou a Markem, kolidovali jsme a bylo to. Byla to hloupá chyba. Mark za mnou přišel po závodě a samozřejmě nebyl nadšený, ale já jsem se omluvil a musíme jít dál. Znovu jsem si sedl s týmem a probrali jsme to. Určitě je to oblast, ve které se musíme zlepšit. V příštích závodech se na tuto oblast určitě soustředíme."

Další článek: Jsme rychlejší než Mercedes, tvrdí Sauber

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00