Stewart znovu nabízí pomoc Grosjeanovi, ten slibuje zlepšení

Jackie Stewart chce pomoci Romainu Grosjeanovi od chyb v prvních kolech závodů, protože se domnívá, že začínají vážně ohrožovat jeho kariéru.
Stewart znovu nabízí pomoc Grosjeanovi, ten slibuje zlepšení

Stewart coby ambasador Lotusu nabídl pomoc Grosjeanovi už dříve, ten ji ale odmítl s tím, že ji nepotřebuje. Nakonec si francouzský jezdec sehnal trenéra, který mu pomáhá s fyzickou i psychickou přípravou, ale pak přišla další chyba v Suzuce.

"Moc rád bych Romainovi pomohl, protože si myslím, že má obrovský potenciál," uvedl Stewart pro BBC. "Další nehody by mohly ohrozit jeho šanci jezdit v příští sezóně pro Lotus nebo pro nejlepší týmy."

Grosjean měl v letošní sezóně už sedm nehod v prvním kole závodu, což je v podstatě každá druhá Grand Prix. Takové chyby ho podle Stewarta připravují o dobré výsledky, bývalý mistr světa si dokonce myslí, že Grosjean mohl letos vyhrát jeden nebo dva závody.

Přitom první nabídka pomoci přišla už v červenci. "Tenkrát měl za sebou pár nehod a já si myslel, že bych mu mohl pomoci se jim v budoucnu vyhnout. Já sám jsem do formule 1 přišel mladý a také jsem vedl celkem dobrý program pro jezdce u Stewartu GP, pomohl jsem pilotům, jako jsou David Coulthard, Juan Pablo Montoya, Gil de Ferran a Allan McNish."

"Romain, který je podle mě velmi příjemný mladý muž, se rozhodl tu nabídku nevyužít. Sezóna byla tehdy nabitá, čekaly ho líbánky a domníval se, že má své lidi, kteří mu pomáhají."

"Až přijde chvíle, kdy to bude chtít, budu tu pořád pro něj díky vztahu, který mám s týmem. Všichni jezdci se z nějakého důvodu domnívají, že nepotřebují trenéry, jakmile opustí motokáry. To je rozdíl od všech jiných sportů, které znám."

Grosjean si po Suzuce znovu sypal popel na hlavu. "Od Singapuru se snažím být na startech opravdu opatrný, o to víc bylo frustrující mít nehodu v Japonsku. Když jsem se blížil do první zatáčky, sledoval jsem po levé straně Sergia, abych se s ním nedostal do kontaktu."

"Neočekával jsem tak velký rozdíl v rychlostech při brzdění mezi mnou a Markem, kolidovali jsme a bylo to. Byla to hloupá chyba. Mark za mnou přišel po závodě a samozřejmě nebyl nadšený, ale já jsem se omluvil a musíme jít dál. Znovu jsem si sedl s týmem a probrali jsme to. Určitě je to oblast, ve které se musíme zlepšit. V příštích závodech se na tuto oblast určitě soustředíme."

Další článek: Jsme rychlejší než Mercedes, tvrdí Sauber

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.