Stewart Grosjeanovi nabízí rady jak méně bourat

Slavný skotský závodník považuje za zvláštní, že jezdci formule 1 dosud nemají kouče, jako je tomu běžně u jiných sportů, kupříkladu tenisu.
Stewart Grosjeanovi nabízí rady jak méně bourat

Romain Grosjean je díky svým výkonům jedním z příjemných překvapení sezony 2012. Trojnásobný mistr světa Jackie Stewart věří, že by Francouz mohl být ještě lepší, jen by potřeboval mentora, který by mu radil co a jak. Líbí se mu přístup Williamsu, který najal Alexe Wurze, jehož úkolem je být konzultantem a rádcem Pastora Maldonada a Bruna Senny. 

"Nedávno jsem Romainovi nabídl, že by bylo fajn, kdyby se někdy stavil na oběd a trochu bychom si popovídali. Je absurdní, že v dnešní formuli 1 nemáme kouče jezdců. Jsou v tenisu, v boxu i v golfu. Neříkám, že bych se sám jedním chtěl stát, ale vím, že bych Romainovi mohl pomoci. Historie sice ukázala, že závodníci nepatří k lidem, kteří by byli zrovna trpělivými naslouchači, ale myslím, že by to mohlo k něčemu být.

Řešení Williamsu je velmi dobrá věc. Maldonado je velice rychlý, ale potřebuje pomoc. Ale dostal se do více kolizí, než je třeba. Stejné to je s Grosjeanem. Tady nejde o smůlu, ale ocitají se na špatném místě mezi špatnými lidmi. To je věc, kterou mohou zásadně změnit. Přiznávám, že mi Romainova rychlost imponuje a myslím si, že letos nějaký závod vyhraje. Jen je třeba vyhýbat se problémům a nepovedeným startům," řekl Jackie Stewart.

Po devíti odjetých závodech je Grosjean v průběžné klasifikaci na sedmém místě. Čtyřikrát nedojel a dvakrát stanul na stupních vítězů.

Další článek: Přípravy na Velkou cenu Ruska jdou podle plánu, říkají organizátoři