Stewart: Alonso je jedním z nejlepších, možná nejlepší

Během Velké ceny Bahrajnu došlo k menší přestřelce mezi komentátorem a bývalým jezdcem F1 Johnnym Herbertem a Fernandem Alonsem. Stewart s Herbertem nesouhlasí.
Stewart: Alonso je jedním z nejlepších, možná nejlepší

Herbert v podstatě řekl, že Alonso je už za svým zenitem a měl by skončit. Alonso na to později reagoval tím, že Herbertovi připomenul, že se nikdy nestal mistrem světa, a proto skončil jako komentátor.

Johnny Herbert ostře zkritizoval Alonsa, je prý za vrcholem a měl by skončit

Johnny Herbert ostře zkritizoval Alonsa, je prý za vrcholem a měl by skončit

Alonso reagoval na Herberta

Alonso reagoval na Herberta

Sir Jackie Stewart s Herbertem nesouhlasí. „Ano, četl jsem něco o tom, co Herbert řekl, něco v tom smyslu, že Fernando by se neměl vracet k závodění,“ uvedl Stewart pro AS. „Samozřejmě s tím nesouhlasím. Věřím, že se brzy vrátí.“

Stewart očekává, že se Alonso vrátí už v Číně, ale současně dodává, že si může dovolit jeden, dva závody ztratit.

Alonso je v F1 již dlouhou dobu, ale po dvou titulech u Renaultu v letech 2005 a 2006 další úspěch nepřišel. „Alonso je jedním z nejlepších jezdců na startovním roštu, možná nejlepší a určitě s největší duševní silou,“ pokračuje Stewart.

„Je to velmi kompletní jezdec. Využije každou příležitost, která existuje. Pokud je minimální šance, vyhraje. To je něco, co je mimo schopnosti všech.“

Alonso už informoval prostřednictvím sociálních sítí, že začíná pomalu s tréninkem. Souhlas se startem v Číně mu ale bude muset dát FIA.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Formula unas vás zvou na GP Rakouska

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.