Stewardi Webbera trestat nechtěli, dokud neviděli záběry z nasedání

Steward Derek Warwick prozradil, že se Mark Webber téměř vyhnul napomenutí v Singapuru. Vše změnil dodatečný záznam, který dorazil na poslední chvíli.
Stewardi Webbera trestat nechtěli, dokud neviděli záběry z nasedání

Stewardi nejprve viděli běžné záběry z televizního přenosu a ani je nenapadlo řešit taxi jízdu Marka Webbera a Fernanda Alonsa.

"Samozřejmě jsem viděl to, co všichni v přenosu," vysvětloval Warwick pro Sky Sports. "Všichni viděli, že Marka veze zpět ferrari, a co je na tom špatného? Musím říct, že na tom není nic špatného, já sám jsem se v minulosti nechal vozit a vozil jsem ostatní. Jestli s tím chce FIA něco dělat nebo ne, to nevím, ale já osobně a stewardi jsme na tom neviděli nic špatného."

V tu dobu ale nevěděli, co se stalo na začátku akce, osvětlily jim to až další záběry, které v televizním přenosu nebyly.

"Byli jsme na odchodu z místnosti, když nám vedení závodu dalo další záběry toho, jak to bylo provedeno, a když jsme si ty záběry prohlédli, musím říct, že to bylo nebezpečné, nebezpečné na několika úrovních," pokračoval Warwick.

"Za prvé pravidla říkají, že když máte poruchu, nesmíte odejít ze strany okruhu, jako to udělal Mark, bez povolení Maršálů. A Mark odešel bez povolení maršálů."

"Běžel na okraj na trati a zamával na Kimiho a Fernanda, oba pak zpomalili. Kimi pokračoval dál a Fernando kvůli tomu zůstal stát uprostřed okruhu, na výjezdu ze zatáčky, která se jezdí na trojku."

"Mark pak vběhl na trať, aby zleva nastoupil na ferrari, následně přijel Rosberg v mercedesu a těsně se mu vyhýbal. Mark poté vylezl na ferrari a následně přijel Lewis a málem narazil zezadu do ferrari. Takže tam pro Marka vznikly dvě potenciálně nebezpečné situace."

Alonso a Webber nakonec dostali napomenutí.

Další článek: Trest za třetí napomenutí nikomu dalšímu bezprostředně nehrozí

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10