Stewardi: o kolizi Hamiltona a Rosberga jsme rozhodli hned

Sportovní komisaři se kolizí mercedesů příliš dlouho nezaobírali.
Stewardi: o kolizi Hamiltona a Rosberga jsme rozhodli hned

Sportovními komisaři byli ve Spa Gerd Enser (Německo), Vincenzo Spano (Venezuela) a bývalý jezdec formule 1 Emanuele Pirro, který jezdil v F1 v letech 1989 až 1991 za Benetton a Scuderii Italii. Pirro je ale možná známější jako pětinásobný vítěz 24h Le Mans. 

V rozhovoru pro Gazzetu dello Sport Pirro prohlásil, že se společně se svými kolegy nehodou mercedesů zaobírali tak 10 sekund.

„Potřebovali jsme méně než 10 sekund, abychom se rozhodli, že ten kontakt byl nevinný a nemá smysl se mu dále věnovat.“ Komisaři mají už pár týdnů doporučení být vůči kolizím benevolentní. Jedním z kritérii, kdy je trest udělen, je, že viník musí být zcela jednoznačný. To sice v tomto případě platilo, i tak se ale komisaři rozhodli netrestat, ba dokonce ani kolizi detailněji nevyšetřovat.

„Nebyl v tom úmysl, možná byl Rosberg trochu mazaný a vychytralý, když to zkusil, ale nakonec hlavním problémem bylo to, co se stalo uvnitř týmu. Například kontakt mezi Alonsem a Vettelem v posledním kole (Alonso si poškodil přední křídlo o vůz Vettela v první zatáčce, pozn. redakce) byl mnohem jasnější, ale ani tady nedošlo k žádnému vyšetřování.“

Coulthard: k soubojům o titul by měli stewardi přistupovat jinak

Coulthard: k soubojům o titul by měli stewardi přistupovat jinak

Po závodě sice Hamilton fakticky obvinil Rosberga, že do něj naboural úmyslně, ale Pirra to nechává chladným. „Jak můžete říct, že jezdec udělá něco takového schválně? Rosberg neměl šanci předjet a v takových situacích jste to obvykle vy, kdo bourá a ztratí. Pokud nebyl spokojený (Hamilton), tak kvůli té troše sportovní vychytralosti,“ dodává Ital.

Diskuze (11) Další článek: Video: Los MiniDrivers a GP Belgie
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00