Stewardi dostali před sezónou za úkol větší shovívavost

V letošní sezóně padá méně trestů za prohřešky v soubojích na trati. Má to svůj důvod, je to závěr tajného předsezónního jednání.
Stewardi dostali před sezónou za úkol větší shovívavost

Německý Auto Motor und Sport prozradil, že se během zimní přestávky sešli prezident FIA Jean Todt, jezdci, týmoví manažeři, stewardi a Charlie Whiting, aby diskutovali o udělování trestů. Přítomen byl mimo jiné i Sebastian Vettel.

Výsledkem jednání byla dohoda, že stewardi budu letos shovívavější při posuzování soubojů na trati, aby jezdce předem neodrazovali od útoků na soupeře. Projevilo se to tak, že zatím padly tresty jen za větší kolize způsobené Markem Webberem a Estebanem Gutiérrezem v Číně.

Mnoho dalších soubojů nechali stewardi bez zásahu, i když by za ně v minulosti asi trestali. Například vytlačení Räikkönena Pérezem v Číně, souboj Webbera s Vettelem v Číně, vzájemné vytlačování mimo trať a kontakt jezdců McLarenu v Bahrajnu, či například souboj Webbera s Rosbergem v Bahrajnu.

Další článek: McLaren se nesoustředí na rok 2014, protože by ve zbytku sezóny trpěl

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?