Stewardi budou moci udělovat mnohem přísnější tresty

Světová rada FIA rozšířila pro rok 2011 škálu trestů, které můžou udělovat stewardi na závodních okruzích F1.
Stewardi budou moci udělovat mnohem přísnější tresty

Doposud mohli stewardi trestat hříšníky pomocí vynucené cesty do boxové uličky, kterou mohli spojit s desetisekundovou zastávkou, případně udělit penalizaci pro další Grand Prix v podobě ztráty určitého počtu míst na startovním roštu. Méně bolestivé tresty pak představovaly finanční pokuty a napomenutí.

Světová rada nyní přidala do článku 16.3 Sportovních pravidel další dva tresty, které doposud mohla udělovat jen ona. Stewardi budou nově moci vyloučit vozy z výsledkové listiny závodu, v nejhorších případech pak můžou sáhnout k vyloučení soutěžícího z následujícího Grand Prix víkendu.

Stejně jako doposud platí v případě trestů v boxové uličce, že pokud dojde k jejich udělení v posledních pěti kolech nebo po skončení závodu, nahradí je připočtení 20 (penalizace průjezdu boxy) nebo 30 sekund (penalizace stop and go) k výslednému času soutěžícího.

Další článek: Mechanici týmů na okruzích budou mít omezenou pracovní dobu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.