Steve Nielsen přestoupil z Renaultu do Lotusu

Tým Lotus oznámil, že se v prosinci stane jeho novým sportovním ředitelem Steve Nielsen, jenž donedávna pracoval pro konkurenční stáj Renault.
Steve Nielsen přestoupil z Renaultu do Lotusu

Nielsen pracoval ve formuli 1 pro týmy Lotus, Tyrrell, Benetton, Arrows a od roku 2000 působil u Renaultu. Ten letos opustil, aby od 12. prosince začal pracovat jako sportovní ředitel týmu Lotus, nahradí odcházejícího Dietera Gasse.

"Je to skvělá zpráva pro tým, že Steve přijal nabídku přidat se k nám jako sportovní ředitel," komentoval technický šéf Mike Gascoyne. "Úzce jsem s ním v minulosti spolupracoval u Tyrrellu a Renaultu, kde jsme sehráli roli při budování vítězných týmů, což je naším cílem také u Lotusu."

Majitel týmu Tony Fernandes prozradil, že Nielsenovi nabídl práci už v roce 2010, tehdy ale k dohodě nedošlo. "Pro náš tým je dobrým znamením, že dokáže přitáhnout lidi Stevova kalibru, a jsem nadšený, že někdo tak respektovaný a z týmu, který je v mnoha ohledech před námi, sdílí naší víru v naši schopnost růst a časem bojovat ve středu pole," dodal.

Lotus zároveň oznámil, že prodloužil smlouvu s manažerem Grahamem Watsonem.

Další článek: Renault: Rychlost máme, ale nedokážeme ji využít

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10