Stella srovnal Schumachera, Räikkönena a Alonsa

Když Alonsův závodní inženýr Andrea Stella vystoupil spolu se svým jezdcem na stupně vítězů ve Valencii, měl příležitost zavzpomínat na mistry světa, se kterými u Ferrari pracoval.
Stella srovnal Schumachera, Räikkönena a Alonsa

Před příchodem Alonsa do Maranella byl Stella závodním inženýrem Kimiho Räikkönena. Před Finem spolupracoval u Ferrari s Michaelem Schumacherem. A s těmito svými jezdci se po GP Evropy potkal na pódiu.

"Michael je skvělý závodník, velmi silný v závodě a velmi dobrý v ovládání zádě vozu. V tomto směru byl velmi talentovaný, i když v závodech byl občas trochu moc agresivní," vzpomínal Stella.

"Kimi byl velmi, velmi rychlý, když auto fungovalo v určitém okně. V takovém případě dokázal být nejrychlejší. Ale když auto nebylo v tom okně, musel pracovat tvrději, aby ho dostal do optimálního bodu."

"A co se týče Fernanda, jeho silnou stránkou je, že v podstatě nemá slabé stránky! Jako jezdec je ve voze silný ve všech podmínkách, od sucha po extrémní mokro, mimo vůz také, je velmi konzistentní a mentálně silný, což je v moderní formuli 1 velmi důležité!"

Když Alonso vyhrál ve Valencii, posunul se do čela klasifikace jezdců, a první místo udržel i po Británii. "Na začátku sezóny byste museli být extrémně optimističtí, abyste si něco takové představili," přiznal Stella. "Ale v tomto sportu se věci můžou velmi rychle změnit a my jsme si vždy udrželi pozitivní postoj. Současná situace je výsledkem tohoto postoje v kombinaci s velkým množstvím tvrdé práce."

A vzhledem k současné formě Ferrari nemá Stella důvod k pesimismu. "Auto bylo dobré ve Valencii, bylo dobré také v Silverstonu. A protože je Hockenheim kombinací pomalých sekcí z Valencie a rychlých ze Silverstonu, očekávám, že Ferrari bude v Německu konkurenceschopné," dodal.

Další článek: Caterham se začíná stěhovat do údolí motorsportu

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00