Stella srovnal Schumachera, Räikkönena a Alonsa

Když Alonsův závodní inženýr Andrea Stella vystoupil spolu se svým jezdcem na stupně vítězů ve Valencii, měl příležitost zavzpomínat na mistry světa, se kterými u Ferrari pracoval.
Stella srovnal Schumachera, Räikkönena a Alonsa

Před příchodem Alonsa do Maranella byl Stella závodním inženýrem Kimiho Räikkönena. Před Finem spolupracoval u Ferrari s Michaelem Schumacherem. A s těmito svými jezdci se po GP Evropy potkal na pódiu.

"Michael je skvělý závodník, velmi silný v závodě a velmi dobrý v ovládání zádě vozu. V tomto směru byl velmi talentovaný, i když v závodech byl občas trochu moc agresivní," vzpomínal Stella.

"Kimi byl velmi, velmi rychlý, když auto fungovalo v určitém okně. V takovém případě dokázal být nejrychlejší. Ale když auto nebylo v tom okně, musel pracovat tvrději, aby ho dostal do optimálního bodu."

"A co se týče Fernanda, jeho silnou stránkou je, že v podstatě nemá slabé stránky! Jako jezdec je ve voze silný ve všech podmínkách, od sucha po extrémní mokro, mimo vůz také, je velmi konzistentní a mentálně silný, což je v moderní formuli 1 velmi důležité!"

Když Alonso vyhrál ve Valencii, posunul se do čela klasifikace jezdců, a první místo udržel i po Británii. "Na začátku sezóny byste museli být extrémně optimističtí, abyste si něco takové představili," přiznal Stella. "Ale v tomto sportu se věci můžou velmi rychle změnit a my jsme si vždy udrželi pozitivní postoj. Současná situace je výsledkem tohoto postoje v kombinaci s velkým množstvím tvrdé práce."

A vzhledem k současné formě Ferrari nemá Stella důvod k pesimismu. "Auto bylo dobré ve Valencii, bylo dobré také v Silverstonu. A protože je Hockenheim kombinací pomalých sekcí z Valencie a rychlých ze Silverstonu, očekávám, že Ferrari bude v Německu konkurenceschopné," dodal.

Další článek: Caterham se začíná stěhovat do údolí motorsportu