Stella: Piastri ušel velký kus cesty. Stále má ale prostor ke zlepšení | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Stella: Piastri ušel velký kus cesty. Stále má ale prostor ke zlepšení

Boss McLarenu Andrea Stella pochválil Oscara Piastrsiho za jeho výkonnostní posun v závodech. Ital navíc věří, že se Australan může ještě hodně zlepšovat.

Oscar Piastri má za sebou druhou domácí velkou cenu v kariéře. Australan doma v Melbourne dojel na čtvrtém místě poté, co před sebe v průběhu závodu na pokyn svého týmu pustil kolegu Landa Norrise, jenž měl v danou chvíli lepší tempo.

Britská organizace později využití týmové režie vysvětlila tím, že chtěla zabránit možnému tvrdému souboji mezi oběma jezdci.

Šéf McLarenu Andrea Stella nicméně Piastriho pochválil za to, jak si v Austrálii vedl a jak se vypořádal s velkým drolením pneumatik, ke kterému na okruhu docházelo.

„Ve srovnání s loňským rokem v Austrálii, ale i dalšími závody ze začátku sezony, jsme se posunuli o velký kus dopředu. Je nesmírně povzbudivé, že se tak děje už na začátku druhé sezony,“ prohlásil o Piastrim Stella, kterého cituje Autosport.

Ital je proto přesvědčen, že Piastriho čeká skvělá budoucnost – i vzhledem k tomu, jakou má už nyní výkonnost a jaký předvádí progres.

Podle šéfa McLarenu je na výkonech Piastriho vidět, jak postupně získává zkušenosti a adaptuje se.

„Když mluvím o adaptování, není to přizpůsobování se tomu, když problém začne. Je to přizpůsobení se tomu, aby problém vůbec nezačal. Když jste nováček, musíte si projít nějakým problémem a pak si uvědomit, jak jste se k němu dostal,“ vysvětlil Stella, který poukazuje například na práci s pneumatikami.

„Řekl bych, že když teď jel (v Austrálii), tak si již uvědomoval, že pokud bude příliš tlačit na přední pneumatiky, nebude to pro ně z hlediska jejich drolení ideální. Je to o tom, že začíná chápat, kde je hranice. Jde tedy o určitou sebekalibraci, kterou získáváte zkušenostmi,“ dodal Stella.

Doporučujeme

Články odjinud