Steiner věří, že se letos bude závodit

Šéf týmu Haas Günther Steiner očekává, že i přes současnou globální pandemii koronaviru se letošní sezóna formule 1 uskuteční.
Steiner věří, že se letos bude závodit

Úvodní závod v Austrálii byl zrušen, velké ceny v Bahrajnu, Číně a Vietnamu jsou odloženy na neurčito. Další by mohly následovat, jelikož v řadě zemí platí zákaz pořádání kulturních a sportovních akcí.

Steiner je nicméně optimistický a věří, že letos bude formule 1 závodit.

„Jsem si jistý, že tento rok budeme závodit a snad na celém světě dostaneme ten virus pod kontrolu, aby se svět mohl vrátit k normálnímu životu,“ řekl pro Ziggo Sport.

Formule 1 do poslední chvíle jednala o tom, jestli se uskuteční první závod sezóny v Austrálii. Ten byl nakonec zrušen dvě hodiny před začátkem prvního tréninku poté, co se nákaza o dvanáct hodin dříve prokázala u jednoho z členů týmu McLaren.

Rok 2020 podle Brawna? Až 18 závodů a žádná letní pauza

Rok 2020 podle Brawna? Až 18 závodů a žádná letní pauza

Podle Steinera bylo rozhodnutí o zrušení závodu obtížné. „Rozhodnutí není jednoduché, protože sem přijedete, abyste závodili. Těšíte se na první závod sezóny, všichni jsme odpočatí a nemůžeme se dočkat, až budeme závodit,“ řekl.

„Pak to přijde a vy musíte uznat, že jsou tu bezpečnostní důvody kvůli spoustě lidí a celý svět je teď kvůli viru vzhůru nohama. Rozhodnutí ale musí přijít a máte spoustu zúčastněných stran. Máte místního pořadatele závodu, vedení (Liberty Media), federaci (FIA) a máte deset týmů.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams chce letos bojovat s Alfou Romeo

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.