Steiner věří, že se letos bude závodit

Šéf týmu Haas Günther Steiner očekává, že i přes současnou globální pandemii koronaviru se letošní sezóna formule 1 uskuteční.
Steiner věří, že se letos bude závodit

Úvodní závod v Austrálii byl zrušen, velké ceny v Bahrajnu, Číně a Vietnamu jsou odloženy na neurčito. Další by mohly následovat, jelikož v řadě zemí platí zákaz pořádání kulturních a sportovních akcí.

Steiner je nicméně optimistický a věří, že letos bude formule 1 závodit.

„Jsem si jistý, že tento rok budeme závodit a snad na celém světě dostaneme ten virus pod kontrolu, aby se svět mohl vrátit k normálnímu životu,“ řekl pro Ziggo Sport.

Formule 1 do poslední chvíle jednala o tom, jestli se uskuteční první závod sezóny v Austrálii. Ten byl nakonec zrušen dvě hodiny před začátkem prvního tréninku poté, co se nákaza o dvanáct hodin dříve prokázala u jednoho z členů týmu McLaren.

Rok 2020 podle Brawna? Až 18 závodů a žádná letní pauza

Rok 2020 podle Brawna? Až 18 závodů a žádná letní pauza

Podle Steinera bylo rozhodnutí o zrušení závodu obtížné. „Rozhodnutí není jednoduché, protože sem přijedete, abyste závodili. Těšíte se na první závod sezóny, všichni jsme odpočatí a nemůžeme se dočkat, až budeme závodit,“ řekl.

„Pak to přijde a vy musíte uznat, že jsou tu bezpečnostní důvody kvůli spoustě lidí a celý svět je teď kvůli viru vzhůru nohama. Rozhodnutí ale musí přijít a máte spoustu zúčastněných stran. Máte místního pořadatele závodu, vedení (Liberty Media), federaci (FIA) a máte deset týmů.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams chce letos bojovat s Alfou Romeo