Steiner se pustil do vlastního jezdce. Grosjean by se podle něj měl starat o sebe

Šéf Haasu poměrně pikantně reagoval na slova Romaina Grosjeana.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Steiner se pustil do vlastního jezdce. Grosjean by se podle něj měl starat o sebe  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Je to trochu složitá konstrukce, ale ne až tak moc. Pokud bude muset Sergio Pérez uvolnit místo Vettelovi u Astonu Martin (Racing Pointu), tak by mohl přejít k Haasu, u kterého by patrně nahradil Grosjeana.

Pérez už dokonce potvrdil, že ho jeden tým kontaktoval. Logickým favoritem je právě Haas, i když bychom možná nevyloučili ani Alfu Romeo. 

Mám smlouvu, řekl Pérez pětkrát. Už ho ale kontaktoval jiný tým

Mám smlouvu, řekl Pérez pětkrát. Už ho ale kontaktoval jiný tým

Grosejan byl na svou budoucnost ve čtvrtek dotazován. „Je tu spousta otazníků,“ řekl Grosjean. „Zbavíme se slona v místnosti, bude tu Haas příští rok? To je samozřejmě otázka.“

Slova Grosjeana překládáme z určitého důvodu doslovně. Onen „slon v místnosti“ je v angličtině poměrně běžný idiom a znamená ožehavé téma, nebo přesněji téma, o kterém nechce nikdo moc mluvit.

Obecně se ví, že Gene Haas není úplně nadšený formou svého týmu i celkovou situací po letech ve F1, takže pokud by z F1 vycouval, nebylo by to až tak velké překvapení.

Na Grosjeanova slova se zeptali šéfa Haasu. Steiner byl už tradičně přímý a otevřený. 

„Myslím, že jeho odpověď byla špatná odpověď,“ řekl pro Sky F1 „Protože se ho zeptali, co bude dělat a on mluvil za tým. Myslím, že slon je v jeho pokoji, ne v našem pokoji.“

„Víme, co chceme dělat, a zda tady budeme, nebo ne, o tom bude rozhodnuto, jakmile podepíšeme novou Concordskou dohodu. Všechno k tomu směřuje.“

„Věřím, že tady budeme, takže si myslím, že slon musí vyjít ven z pokoje a jít do Romainova pokoje.“

Volně přeloženo. Podle Steinera by se Grosjean měl starat o svou budoucnost a ne o budoucnost týmu. 

Další článek: Binotto přiznal, že Ferrari ztratilo výkon kvůli technickým směrnicím

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00