Steiner očekává, že Haas bude i letos patřit k outsiderům

I přesto, že tým Haas se už celý minulý rok soustředil na přípravy na novou éru formule 1, jeho šéf Günther Steiner očekává, že americká stáj bude i letos patřit k nejhorším ve startovním poli.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Steiner očekává, že Haas bude i letos patřit k outsiderům | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Haas se rozhodl zcela obětovat loňskou sezónu formule 1 a soustředit vývoj a prostředky na letošní ročník, kdy začnou platit nová technická pravidla. Americký tým vloni zažil svou nejhorší sezónu v historii, když nezískal ani bod.

Spolu s novými technickými pravidly je od letošní sezóny zaveden také nižší rozpočtový strop, od čehož si vedení seriálu slibuje menší rozdíly mezi týmy.

I přes omezení rozpočtu na 140 milionu dolarů zůstává tým Haas podle Steinera nejmenším týmem ve startovním poli.

„Myslím, že budeme stále outsidery, kteří se snaží překonat svou váhu, protože naše struktura a počet lidí je zhruba stejný jako v letech 2018 a 2019,“ řekl Steiner.

„Trochu jsme obměnili lidi. Místo, abychom využívali lidí z Dallary, teď máme vlastní lidi a některé z Ferrari, kteří k nám byli přesunuti kvůli rozpočtovému stropu.

„Podle počtu zaměstnanců jsme ale stále nejmenším týmem. Z hlediska výroby jsme zdaleka nejmenší. Myslím, že jsme stále tým, jaký jsme byli v letech 2016, 2017 a 2018 a chceme se vrátit tam, kde jsme byli v letech 2018 a 2019. Pořád chceme, aby se o nás vědělo.“

Mazepinův otec chce motivovat zaměstnance Haasu, aby neodcházeli

Mazepinův otec chce motivovat zaměstnance Haasu, aby neodcházeli

Ferrari, které týmu Haas dodává pohonné jednotky, v polovině loňské sezóny nasadilo vylepšení. Haas jej však nevyužil, jelikož měl pocit, že by náklady za nový motor převážily nad výhodami. Steiner je nicméně spokojen se zlepšením, kterého Ferrari na své pohonné jednotce dosáhlo, a doufá, že toho tým Haas letos využije.

„Je to velmi povzbudivé. Myslím, že Ferrari dělá pro tento rok dobrý pokrok také se svým spalovacím motorem, nejen s hybridním systémem,“ dodává.

„Ale je to stejné jako s autem, nevíme, co dělají ostatní. Vím, že řekli, že letos dosáhneme pěkného pokroku, doufám tedy, že to vyjde a ostatní neodvedli tak dobrou práci. Je ale povzbudivé vidět, že vyvíjeli a funguje to. Výsledky se ke konci sezóny také zlepšily.“

Haas byl na konci sezóny blízko soupeřům. Steiner nechápal, co se děje

Haas byl na konci sezóny blízko soupeřům. Steiner nechápal, co se děje

Další článek: Oconovi se líbí změny ve F1, přináší podle něj nové příležitosti

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00