Steiner: Mazepin si uvědomil, že to, co udělal, nebylo správné

Nový pilot týmu Haas ve formuli 1 Nikita Mazepin si uvědomil, že jeho chování na videu zveřejněném na sociálních sítích nebylo správné. Podle šéfa týmu Guenthera Steinera bude americká stáj s ruským pilotem pracovat na tom, aby se ze své chyby poučil a neopakoval ji.
Foto: Getty Images
Steiner: Mazepin si uvědomil, že to, co udělal, nebylo správné | Foto: Getty Images

Mazepin na konci loňského roku publikoval a krátce poté odstranil ze svého účtu na Instagramu krátké video, na kterém obtěžuje na zadním sedadle vozu mladou ženu.

Na 21letého ruského pilota se za to na sociálních sítích snesla ostrá vlna kritiky. Tým prohlásil, že celou věc bude s Mazepinem řešit interně.

„Udělal něco, co by neměl a v té době jsme mluvili velice otevřeně, co si o tom myslíme,“ napsal Steiner ve sloupku na stránce The Race.

Mazepin obtěžoval ženu. Vyhoďte ho z F1, žádá petice (aktualizováno)

Mazepin obtěžoval ženu. Vyhoďte ho z F1, žádá petice (aktualizováno)

„Omluvil se a ví, že to bylo špatné. Nyní musíme pracovat na tom, abychom mu nabídli co nejlepší příležitost poučit se z toho, soustředili se na jeho závody a ujistili se, že už to neudělá. Ví to. Uvědomil si, že to, co udělal, nebylo správné. Nejsem typ člověka, co kope do obličeje někoho, kdo je na kolenou. To není správné,“ píše dále Steiner.

„Je to mladý muž, který potřebuje dospět. Vypořádali jsme se s tím a budeme se s tím vypořádávat i nadále. Neříkáme, že to bylo v pořádku a necháme ho, aby se z toho dostal. Vychováváme ho a budeme ho vzdělávat pro jeho budoucnost.“

Steiner také varoval, že jakýkoliv další takový prohřešek bude mít pro ruského pilota „následky“.

„Pokud se toto nebo něco podobného stane znovu, bude to mít následky. Udělali jsme určité věci, které mu pomohou zlepšit se a zajistit, že se to znovu nestane. Neudělá znovu stejnou chybu, protože toto byla jasná chyba. Vzal za to zodpovědnost, což bylo pro mě velmi důležité. Vždy říkám, pokud víte, co jste udělali špatně, můžete to udělat lépe. Pokud to odmítnete, pak to nefunguje.“

Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí

Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí

Tým se rozhodl i po tomto incidentu ponechat si Mazepina vedle Micka Schumachera v jezdecké sestavě pro letošní rok, i přesto, že negativně se vyjádřili také někteří členové týmu.

„Lidé mají svůj názor, to je v pořádku, také lidem uvnitř týmu se to nelíbilo, a proto to i nadále bereme vážně. Takové rozptýlení nechceme, občas se takové věci ale stávají. Byl bych samozřejmě radši, kdyby k tomu nedošlo, ale jsme v této pozici a nyní se tím musíme zabývat, je to součást naší práce.“

Další článek: Sainzovi nevadí, že Alonso a Vettel v rudém neuspěli. Z Ferrari se s prázdnou neodchází, říká

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00