Steiner: Magnussen vyspěl a věřím, že bude ještě lepším jezdcem

Šéf týmu Haas Guenther Steiner své jezdce příliš často nechválí. Při hodnocení výkonů Kevina Magnussena v roce 2022 ale udělal výjimku.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Steiner: Magnussen vyspěl a věřím, že bude ještě lepším jezdcem | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Když Kevin Magnussen před začátkem sezony zaujal místo v týmu Haas, aby na poslední chvíli nahradil Nikitu Mazepina, nebyla očekávání příliš velká. 

Po roce mimo F1 se Dán s nečekanou výzvou velmi dobře popasoval a hned v prvním závodě sezony si dojel pro body za páté místo. Povedený comeback pak Magnussen potvrdil dalšími bodovanými umístěními v rychlém sledu.

Postupem času ale šla forma Haasu dolů a vyjma povedených závodů v Británii a v Rakousku se oba jezdci amerického týmu většinou pohybovali mimo bodované pozice. Na ty se Magnussen opět dostal až s koncem sezony – nejprve skončil devátý v Texasu a poté získal šokující pole postition, které mu pomohlo k bodům ve sprintu v Brazílii. 

„Když se vrátil (Magnussen do F1, pozn. red.) a hned získal body, tak měl za sebou celý tým. Poté, řekl bych, že krátce po letní přestávce, se začal trochu trápit a vlastně ani nevíme proč,“ poznamenal šéf týmu Guenther Steiner, kterého citoval oficiální web F1.

„Nebylo to ale jen o Kevinovi. Musíme zanalyzovat, proč jsme měli tolik vzestupů a pádů. Doufám, že příští rok budeme vyrovnanější. Pokaždé se vám stane něco negativního, ale i tak se potřebujeme více stabilizovat.“

Pohodovější Magnussen

Před letošní sezonou závodil Magnussen pro tým Haas již v letech 2017 až 2020. Steiner tak může hodnotit Dánův osobnostní vývoj.

„Řekl bych, že prostě dospěl. Všichni jsme s přibývajícím věkem klidnější a vidíme některé věci jinak,“ prohlásil Steiner, který od letošní Velké ceny Singapuru zajistil Magnussenovi zkušeného závodního inženýra Marka Sladea.

„Chová se nyní uvolněněji a věřím, že v budoucnu, s pomocí Marka, uvidíme ještě lepšího Kevina,“ dodal boss týmu Haas.

Další článek: Gasly není nebezpečným jezdcem, je přesvědčen Tost

Témata článku: , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00