Steiner dostal kvůli svým komentářům v Rusku tučnou pokutu

Steiner dostal kvůli svým komentářům v Rusku tučnou pokutu

Güenther Steiner musel v Japonsku před sportovní komisaře kvůli svým slovům po skončení Grand Prix Ruska.

Šéf Haasu nejde pro ostřejší slovo daleko. V Soči se ale do jeho hledáčku dostali přímo sportovní komisaři. „Kdybychom neměli toho hloupého idiotského stewarda, byli bychom osmí. Víš, kdo je steward. Znáš ho. Je to vždy stejné,“ řekl Steiner Magnussenovi v týmovém rádiu po konci Grand Prix Ruska. Podle všeho tím myslel Emanuela Pirra.

Steiner reagoval tak na pětisekundovou penalizaci pro Kevina Magnussena.

Sportovní komisaři v Japonsku na žádost svých kolegů z Ruska či přímo FIA Steinera povolali na kobereček kvůli možnému porušení článků 12.1.1 c) a f) Mezinárodního sportovního řádu.

Články řeší slova nebo činy, které způsobily morální újmu FIA nebo jejím zástupcům a jednání, které poškozují zájmy jakékoliv soutěže a zájmy motorsportu obecně. Mezinárodní sportovní řád se nevztahuje jen na F1 ale na všechny série, na které dohlíží FIA.

Steiner u sportovních komisařů potvrdil, že svými slovy myslel konkrétního sportovního komisaře, ale jeho jméno neuvedl. Řekl také, že slova řekl v zápalu okamžiku a lituje výběru konkrétních slov.

„Radiokomunikace, jak byla v té době vysílána, je však urážkou sportovních komisařů z dané události a zpochybňuje jak dovednosti, tak integritu těchto sportovních komisařů,“ uvedli sportovní komisaři ve zdůvodnění. „Taková prohlášení poškozují pověst motorsportu obecně, zejména FIA, a zpochybňují profesionalitu zástupců FIA.“

Steiner odešel s pokutou

Steiner nakonec za svá slova dostal pokutu 7 500 euro (necelých 200 tisíc korun). Přihlédli k tomu, že Steiner v minulosti žádný trest nedostal. Trest je podle nich přiměřený.

Sportovní komisaři také varovali Steinera i Haas, že pokud se bude situace opakovat, může být trest mnohem tvrdší.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud