Stefan GP věří ve vstup do F1, shání zaměstnance pro tým

Odstoupí někdo, nebo se rozšíří startovní rošt?
Minulý týden udělila FIA uvolněné místo po Toyotě týmu Petera Saubera, ale srbský Stefan GP je přesvědčen, že závodit bude v roce 2010 také. V tuto chvíli je do šampionátu zapsáno 13 týmů, tedy maximum, které povolují Sportovní regule.

"Tým Stefan GP věří, že FIA nakonec dá jeho přihlášce do šampionátu zelenou. Nicméně, tým Stefan GP chce vyjádřit potěšení ze skutečnosti, že byla přijata přihláška týmu Sauber do šampionátu FIA formule 1 2010," uvedli Srbové ve svém prohlášení.

Stefan GP má zájem o využití zázemí Toyoty, chce koupit části japonského týmu. V tuto chvíli se ovšem nachází ve stejné situaci jako Peter Sauber před několika málo dny. Aby mohl vstoupit do formule 1, musí odstoupit jiný tým, nebo se musí změnit pravidla.

Stáj zatím pokračuje v náboru pracovníků a uvádí, že někteří z nich budou pracovat v Německu (sídlo týmu Toyota) a ostatní v Bělehradě. Bývalí zaměstnanci japonské stáje budou "lehce zvýhodněni."
Další článek: Citroën: Räikkönen toužil po rallye, jednali jsme dva měsíce

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.