Stefan GP usiluje o místo na startovním roštu 2011

Srbský tým Stefan GP, který chtěl už letos nahradit USF1, se pokusí do formule 1 vstoupit v příštím roce. Aby dokázal, že svoji přihlášku myslí vážně, vybuduje technologický park.

Majitel týmu Zoran Stefanovič podepsal dohodu o vybudování Stefan Technology parku se starostou Stare Pazovy, která se nachází 25 kilometrů od Bělehradu. Součástí tohoto komplexu bude okruh, který by měl splňovat kriteria formule 1.

"Myslím, že to znamená příznivý vývoj pro náš tým, město Stara Pazova, tento region a naší zemi," řekl Stefanovič. "Je to důkaz, že se chceme na mapu zapsat jako seriózní technologická společnost a že to s dlouhodobou účastí ve formuli 1 myslíme vážně."

Stefanovič věří, že nově vybudovaný technologický park poskytne podmínky srovnatelné s top týmy. Okruh, který bude jeho součástí, má být dlouhý 3538 metrů, 12 - 15 metrů široký a mít 807metrovou cílovou rovinkou.

"Stále si myslím, že by formule 1 byla (letos) zajímavější soutěž se SGP," uvedl Stefanovič k neúspěšnému pokusu zastoupit USF1. "Já a můj tým se domníváme, že boj teprve začal. Chceme být součástí formule 1 z krátkodobého i dlouhodobého hlediska a doufám, že nakonec dosáhneme úspěchu, který si zasloužíme."

Tým také prozradil, že kromě Kazukiho Nakadžimy a Jacquesa Villeneuva, s kterými chtěl letos závodit, jednal s dalšími deseti jezdci. Na zveřejněném seznamu jsou Narain Karthikeyan, Pastor Maldonado, Bertrand Baguette, Sébastien Loeb, Ralf Schumacher, Christian Klien, Karun Čandhok, Takuma Sato, Adrian Valles a Alex Margaritis.

Další článek: Williams počítá s KERS už v příštím roce, ale musí stát méně než milión eur

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.