Stefan GP usiluje o místo čtrnácté stáje, nechce spoléhat na odpadlíky

Zoran Stefanovič se rozhodl zajistit pro svůj tým Stefan GP cestu do formule 1 prostřednictvím čtrnáctého místa na roštu. Nechce už se spoléhat na to, že některá z třinácti přihlášených stájí odpadne.

"Myslíme si, že je to nejlepší způsob, jak vyřešit náš problém," řekl pro Sun. "Velmi dobře víme, že systém přidělování míst řídí FIA. Neočekáváme, že nám někdo dá místo okamžitě."

S rozšířením startovního roštu mají ale dlouhodobě problémy některé týmy. Pravidla určují maximální počet 13 účastníků a podle některých by při větším počtu stájí nastaly problémy s kapacitou paddocku na určitých okruzích.

Stefan GP by se mohl do šampionátu dostat také pokud někdo z přihlášených nezvládne přípravy, největšími kandidáty na odpadnutí stále zůstávají Campos Meta a USF1. Do dějiště prvních závodů Srbové už poslali své závodní vybavení, ale Stefanovič dodal, že pokud tým nebude mít jisté místo na roštu, personál za materiálem nepošle.

Další článek: Lopez chce za týmového kolegu u USF1 Adriana Vallese

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.