Stefan GP se stáhl z výběrového řízení ještě před jeho uzavřením

Ve finále o 13. místo na startovním roštu byly jen dva týmy, Stefan GP se ho nezúčastnil. FIA nakonec nikoho nevybrala.

"Z toho procesu jsme se stáhli v srpnu, takže poté jsme už součástí řízení nebyli," prozradil Zoran Stefanovič pro F1Pulse. "Na začátku jsme podali přihlášku, ale dospěli jsme k závěru, že to trvá moc dlouho, a neměli jsme jistotu ohledně termínu, kdy dojde k výběru 13. týmu."

"Bývali bychom museli čekat do září, ale pak by bylo pozdě pro návrh auta pro příští rok. Z těchto důvodů jsme se stáhli a nebyli součástí řízení. Podle toho, co vím, tak zůstaly jen dva týmy, ale ani jeden podle vyjádření FIA nevyhověl."

Podle Stefanoviče formule 1 další tým potřebuje, ale Srbové rozhodnutí FIA respektují. Finalisty tak byly týmy Epsilon Euskadi a Durango-Villeneuve. Po vyhlášení rozhodnutí FIA oba oznámily, že se naděje na vstup do formule 1 nevzdávají.

Zatímco Epsilon neupřesnil, jaké budou jeho další kroky, Villeneuve okamžitě prohlásil, že se pokusí koupit jeden ze stávajících týmů.

Další článek: Brawn: Počet závodů začíná být z hlediska zaměstnanců týmu kritický

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.