Stefan GP se připravuje na závody navzdory nepříznivým zprávám

Srbská stáj Stefan GP se připravuje na první závody sezóny, i když vyšlo najevo, že ostatní týmy můžou vynechat tři Grand Prix, aniž by byly vyloučeny z šampionátu pro neúčast.

Tým Zorana Stefanoviče bude na konci února testovat v Portugalsku se svým vozem a poslal závodní vybavení do Bahrajnu a Malajsie. Má tak v zamoří připravené vše potřebné pro první čtyři závody, ´jen´ mu schází místo na startovním roštu. Ovšem i když Campos a USF1 na okruhy nedorazí, nemusí FIA umožnit Stefanu GP start.

"Je to obchodní rozhodnutí," řekl Stefanovič pro Autosport. "Nikdy jsme neříkali, že potřebujeme preferenční zacházení nebo automatický zápis do šampionátu. Řekli jsme, že si ho dokážeme zasloužit. Pracujeme na tom a můžeme to dokázat."

"Pokud to nebude tomuto sportu stačit, nemáme s tím problém. Ale pak tu bude otázka, proč nejsme dost dobří pro tento sport? Pokud se tak stane, tak má tento sport problém. A podle mého názoru má tento sport problém se zajištěním dostatečného počtu týmů. Je to jen náš názor, ale stojíme si za ním. Pokud někdo nemůže nastoupit, měl by být nahrazen někým, kdo může."

O nepřipravenosti Camposu a USF1 je stále přesvědčený Bernie Ecclestone. Prezident FIA Jean Todt ovšem potvrdil, že jakýkoliv tým může vynechat v rámci letošní sezóny až tři závody, přičemž nemusí jít o tři závody v řadě. Pokud se žádný tým svého místa dobrovolně nezdá, mohl by se startovní rošt otevřít pro Stefan GP až v Číně.

Další článek: Petrov bude závodit pro Renault celou sezónu, tvrdí jezdcův management

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00