Stefan GP poslal své závodní vybavení do Bahrajnu

Srbský tým Stefan Grand Prix oznámil, že poslal své závodní vybavení do bahrajnské Manamy, kde se uskuteční první letošní Grand Prix. A to navzdory skutečnosti, že není přihlášený do šampionátu.

"Stefan Grand Prix píše historii! SGP je první tým v historii formule 1, který poslal 40stopý kontejner plný vybavení na závod do Bahrajnu, aniž by měl místo v sezóně 2010," uvedl tým ve svém prohlášení.

Stáj Zorana Stefanoviče má připravený vůz, který vychází z Toyoty TF110 a na konci ledna uzavřela smlouvu o technické spolupráci s Toyotou motorsport. Monopost S-01 úspěšně absolvoval nárazové testy FIA a na konci února s ním tým zamíří testovat do Portimaa. Jedním z jezdců má být Kazuki Nakadžima.

Srbové chtějí závodit už letos a nezbývá jim než doufat, že některý ze 13 přihlášených týmů do Bahrajnu nedorazí. Největším kandidátem na odpadnutí je Campos Meta, který se potýká s velkým nedostatkem finančních prostředků.

Další článek: Komise F1 schválila nový bodovací systém a nové pravidlo o pneumatikách

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.