Stefan GP odvolal plánovaný test, nemá pneumatiky

Týmu Stefan GP se nepodařilo sehnat vhodné pneumatiky pro vůz formule 1, a tak byl donucen zrušit test, který si na tento týden naplánoval do portugalského Portimaa.

Bridgestone odmítl srbské stáji dodat pneumatiky F1 s odůvodněním, že na ně mají nárok jen týmy přihlášené do šampionátu. Pneumatiky z GP2 také nedodal, protože žádost dostal pozdě.

"Ten test v tuto chvíli nemůžeme uskutečnit a snažíme se najít řešení," řekl Zoran Stefanovič pro Autosport. "Nemáme pneumatiky a nebudeme testovat na pneumatikách, které nejsou vhodné pro testy v plné rychlosti. Musíme si teď zjistit, jaké máme možnosti, ale určitě musíme něco udělat, abychom to vyřešili."

Stefan GP stále čeká, jestli bude moci závodit v prvním závodě v Bahrajnu. Všechno má připravené, ale nemá místo na roštu. Musí čekat, jestli některý z přihlášených týmů odpadne. Campos Meta má nového majitele a přípravy zřejmě zvládne, ale USF1 otevřeně přiznal, že úvod sezóny nestihne.

Prvním jezdcem Stefanu GP je Kazuki Nakadžima, druhým by se podle Stefanoviče měl stát Jacques Villeneuve. Toho ale především zajímá, jestli tým bude moci závodit.

Další článek: Gascoyne: Na konci roku musí Lotus bojovat o body

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen