Stefan GP koupí od Toyoty zřejmě jen technologie

Ale o vstup do formule 1 usiluje také.
Tým Stefan Grand Prix potvrdil, že jedná s Toyotou, pravděpodobně však koupí jen projekt vozu, nikoliv celý tým, s kterým by bylo spojené místo na startovním roštu.

Podle některých zdrojů se Toyota svého místa ve startovním poli dokonce již vzdala a Jean Todt ho ústně přislíbil Peteru Sauberovi. Nepřímo to potvrdil šéf Stefanu GP Zoran Stefanovic pro Autosport.

"Oni žádné místo nemají," řekl o Toyotě. "My vyhodnocujeme své vlastní plány pro příští rok. Máme s nimi určitou dohodu o převzetí projektu F1, ale v tuto chvíli nemůžu prozradit detaily."

Toyota dala již dříve najevo, že nemá zájem prodat svůj tým formule 1 jako celek. Chce ho restrukturalizovat a využít pro ostatní závodní série. A jedinou možností, jak získat místo Toyoty na startovním roštu, by byla právě koupě celého týmu, který podepsal Concordskou dohodu.

Stefan GP si tedy musí najít jinou cestu. Pravděpodobně bude muset čekat, jestli neodstoupí další ze současných týmů. Na vstup do formule 1 se ale cítí připravený.

"Máme kompletní zázemí a vše co je třeba, abychom okamžitě začali s testováním," řekl Stefanovic. "O tom není pochyb. Není důvod věřit, že bychom to nezvládli."

"Ve skutečnosti je to právě naopak. F1 bude ráda, když bude mít tým z této části světa, protože ta je v současnosti reprezentována jen maďarskou GP. Jsme připraveni a vyčkáváme."

Srbský tým Stefan Grand Prix si stěžoval na neregulérnost výběrového řízení na nové týmy u Evropské komise.
Další článek: Kanada se definitivně vrací do kalendáře formule 1