Stávka kvůli nevyplaceným mzdám je vyloučená, popírá spekulace Hülkenberg

Nico Hülkenberg v Číně odmítl, že by jezdci mohli stávkovat, když budou považovat situaci s nezaplacenými odměnami od týmů za neúnosnou.
Stávka kvůli nevyplaceným mzdám je vyloučená, popírá spekulace Hülkenberg

V minulých dnech se v některých médiích šířila zpráva, že by jezdci, kterým týmy dluží mzdy, mohli stávkovat a pro výstrahu nejezdit. Od začátku ale postrádala smysl už proto, že by třeba takový Hülkenberg těžko potrestal Sauber za nevyplacené odměny tím, že by teď stávkoval a nejezdil u Force Indie.

Německý závodník to sám potvrdil v rozhovoru pro Sky Sports. „Je to (nevyplacené mzdy) problém, o kterém jsme diskutovali na GPDA (Asociace Grand Prix jezdců). Nelíbí se nám to a není to dobré to mít na vrcholu motorsportu, snažíme se to řešit.“

„V médiích byly zprávy o stávce, ale o tom jsme na GPDA nejednali. Ano, hovořili jsme o této záležitosti a chceme přijmout opatření, ale stávka nepředstavuje možnost.“

Problémy s placením svých jezdců měl také Lotus. Jestli enstonský tým zaplatil vše Kimimu Räikkönenovi, není jasné, ale Romain Grosjean říká, že on je bez pohledávek, Lotus mu už nic nedluží.

„Už nic! Od chvíle, kdy nastoupilo nové vedení, je všechno vyřešené a dobré,“ řekl francouzský závodník.

Hülkenberg přiznává, že cesta, jak donutit týmy platit smluvní odměny, se zatím nerýsuje. „Nevím, ale pracujeme na tom. Musíme dát hlavy dohromady a přijít s řešením.“

Na otázku, zda se ho tyto problémy přímo týkají, odpověděl: „Ne, teď ne. Můj současný tým je v tomto ohledu dobrý. Ale měl jsem s tím a pořád mám problémy.“ Tím potvrdil, že mu dluží Sauber, Force India nikoliv.

Další článek: Na „Kráskách na cestách“ beseda s Tomášem Richtrem o F1

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00