Stav de Villotaové zůstává kritický

Dva dny po nehodě v testech se stav Maríe de Villotaové nezlepšil, ale zůstává stabilní, což je vzhledem k okolnostem povzbuzující.
Stav de Villotaové zůstává kritický

Po své nehodě na duxfordském letišti podstoupila De Villotaová dlouhou operaci. "María zůstává v kritickém, ale stabilizovaném stavu zde v Addenbrookově nemocnici," uvedla její rodina ve čtvrtek večer.

"I když zatím nemáme další zprávy, jsme povzbuzeni alespoň tím, že María zůstala od nehody ve stabilizovaném stavu, hlavně během první noci po dlouhé operaci, kterou podstoupila včera (z úterý na středu)."

Rodina španělské jezdkyně na závěr poděkovala lékařům a všem, kdo jí vyjadřují podporu. A podpora přichází nejen z formule 1, ale z celého světa.

V paddocku britské Grand Prix se o nehodě de Villotaové pochopitelně hodně hovoří a panuje shoda, že je třeba po pečlivé analýze přijmout taková opatření, která zabrání opakování podobných incidentů.

"Nejdříve musíme pochopit, co se stalo, jaká bezpečnostní opatření byla přijata a jak bylo to letiště připraveno na test formule 1," vysvětloval Pedro de la Rosa.

"Víme, že jediným cílem je zajistit, že se nic takového už nestane. Ovšem nejdřív musíme znát fakta, ale v tuto chvíli nemáme vůbec žádné informace (o okolnostech nehody)."

Další článek: GP Velké Británie 2012