Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu

Zástupci milánské nemocnice San Raffaele o víkendu uvedli, že zlepšený zdravotní stav bývalého pilota formule 1 Alessandra Zanardiho umožňuje, aby byl přemístěn blíže domovu do zdravotnického zařízení v Padově.
Foto: DTM
Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu | Foto: DTM

V červnu letošního roku utrpěl Zanardi během závodu na ručním kole v Toskánsku vážná poranění při nehodě, kdy se 54letý paralympionik střetl s nákladním vozem.

Zanardi byl nejprve uveden do umělého spánku v nemocnici Santa Maria alle Scotta v Sieně, kam byl převezen s těžkým poraněním hlavy a obličeje.

Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Dvojnásobný šampion amerických formulí CART a účastník 44 velkých cen F1 následně podstoupil tři operace.

Podle prohlášení nemocnice San Raffaele Zanardi „dosáhl fyzického a neurologického stabilního stavu, který umožnil převoz do jiné nemocnice a s tím spojený přístup do rodinného domu. V posledních dvou měsících byl také schopen absolvovat fyzickou a kognitivní rehabilitaci“.

Zanardi přišel v roce 2001 během závodu série CART na oválu v německém Lausitzringu o obě nohy při nehodě, kdy se roztočil a do jeho stojícího monopostu ve vysoké rychlosti narazil Alex Tagliani.

I po amputaci obou končetin dokázal Zanardi pokračovat v závodní kariéře. Za BMW závodil v cestovních i GT vozech, kromě toho získal na paralympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiru dohromady čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile v závodě na ručním kole.

Další článek: Seidl: Závod v Turecku byl zábavný, formule 1 je ale o rychlých monopostech

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10