Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu

Zástupci milánské nemocnice San Raffaele o víkendu uvedli, že zlepšený zdravotní stav bývalého pilota formule 1 Alessandra Zanardiho umožňuje, aby byl přemístěn blíže domovu do zdravotnického zařízení v Padově.
Foto: DTM
Stav Alexe Zanardiho se zlepšil, byl převezen do nemocnice blíže domovu | Foto: DTM

V červnu letošního roku utrpěl Zanardi během závodu na ručním kole v Toskánsku vážná poranění při nehodě, kdy se 54letý paralympionik střetl s nákladním vozem.

Zanardi byl nejprve uveden do umělého spánku v nemocnici Santa Maria alle Scotta v Sieně, kam byl převezen s těžkým poraněním hlavy a obličeje.

Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Dvojnásobný šampion amerických formulí CART a účastník 44 velkých cen F1 následně podstoupil tři operace.

Podle prohlášení nemocnice San Raffaele Zanardi „dosáhl fyzického a neurologického stabilního stavu, který umožnil převoz do jiné nemocnice a s tím spojený přístup do rodinného domu. V posledních dvou měsících byl také schopen absolvovat fyzickou a kognitivní rehabilitaci“.

Zanardi přišel v roce 2001 během závodu série CART na oválu v německém Lausitzringu o obě nohy při nehodě, kdy se roztočil a do jeho stojícího monopostu ve vysoké rychlosti narazil Alex Tagliani.

I po amputaci obou končetin dokázal Zanardi pokračovat v závodní kariéře. Za BMW závodil v cestovních i GT vozech, kromě toho získal na paralympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiru dohromady čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile v závodě na ručním kole.

Váš názor Další článek: Seidl: Závod v Turecku byl zábavný, formule 1 je ale o rychlých monopostech
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00