Statistiky potvrzují, že je Ferrari správná volba, říká Alonso

Fernando Alonso dosáhl v Abú Zabí jistých milníků ve statistikách, přičemž si potvrdil, že dlouhodobé angažmá u Ferrari bylo správným rozhodnutím.
Statistiky potvrzují, že je Ferrari správná volba, říká Alonso

Alonso toužil dojet na Yas Marině na stupních vítězů, protože to byl jediný okruh, ze kterého ještě neměl pohár. "Uvědomil jsem si, že jsem udělal statistickou chybu, když jsem řekl, že mám ve sbírce alespoň jednu trofej z každého Grand Prix okruhu, na kterém jsem kdy ve formuli 1 závodil," přiznal Španěl.

"Schází mi pohár z Rakouska, kde jsem závodil jen dvakrát, v letech 2001 a 2003, ani jednou jsem nedojel. Poprvé to bylo s Minardi, když mě zradila převodovka, podruhé mi u Renaultu selhal motor. No, nejsem si jistý, jestli se rakouská Grand Prix někdy vrátí do kalendáře, ale pokud ano, bude to další důvod se tam pokusit o pódium."

Tato chyba ale Alonsovi nemohla zkazit radost. "Co se týče statistik, tak nedělní pódium bylo dvacáté v mé ´červené´ kariéře, což znamená, že jsem mezi prvními třemi dojel ve více než polovině závodů, které jsem odjel s Ferrari," pokračoval. "To ukazuje, že i v letech, jako je tento ne úplně dobrý rok, je výkonnost našeho auta v průměru stále velmi dobrá."

"Není náhoda, že v posledních osmnácti letech dokázala Scuderia vyhrát alespoň jeden závod v každé sezóně. Tohle nemůže říct žádný jiný tým a tyto faktory ovlivnily mé rozhodnutí prodloužit s Ferrari na tak dlouhou dobu."

Alonso si je jistý, že do roku 2016 získá s Ferrari ještě mnoho pódií a alespoň jeden další titul mistra světa. Závod v Abú Zabí podle něj ukázal, že se tým musí zaměřit na schopnost získat z pneumatik maximum od prvních kol. To se dařilo Hamiltonovi, což byl ve vzájemném souboji s Alonsem velmi důležité až rozhodující.

Další článek: Začaly testy v Abú Zabí a už přinesly několik novinek