Statistiky mluví pro Vettela: V Singapuru se vyhrává z pole position

Sebastian Vettel má velkou šanci se po Singapuru vrátit do čela šampionátu. Na Hamiltona ztrácí 3 body, ale startuje z pole position.

Sebastian Vettel získal v Singapuru svou čtvrtou pole position. Nikdo jiný jich na tomto okruhu nezískal více. A dnes bude útočit na své páté vítězství.

Jezdci Red Bullu budou chtít Vettelovi pořádně zatopit, ale snadné to rozhodně mít nebudou. V uplynulých devíti Grand Prix Singapuru vyhrál sedmkrát jezdec startující z pole position. Nevyšlo to jen dvakrát a vždy za mimořádných okolností.

Hned v prvním ročníku v roce 2008 sice kvalifikaci vyhrál Felipe Massa, ale závod nakonec vyhrál Fernando Alonso. Jednalo se o kontroverzní vítězství. Nelson Piquet boural do zdí krátce poté, co Alonso jako první zastavil v boxech.

S crashgate jsem neměl nic společného, říká Briatore

V roce 2012 vyhrál kvalifikaci Lewis Hamilton, ale z vítězství v závodě se nakonec radoval Sebastian Vettel. Hamilton musel po 22 kolech odstoupit kvůli problému s převodovkou.

Další článek: Čeká nás první mokrý závod v Singapuru?

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.