Statistiky mluví pro Vettela: V Singapuru se vyhrává z pole position

Sebastian Vettel má velkou šanci se po Singapuru vrátit do čela šampionátu. Na Hamiltona ztrácí 3 body, ale startuje z pole position.

Sebastian Vettel získal v Singapuru svou čtvrtou pole position. Nikdo jiný jich na tomto okruhu nezískal více. A dnes bude útočit na své páté vítězství.

Jezdci Red Bullu budou chtít Vettelovi pořádně zatopit, ale snadné to rozhodně mít nebudou. V uplynulých devíti Grand Prix Singapuru vyhrál sedmkrát jezdec startující z pole position. Nevyšlo to jen dvakrát a vždy za mimořádných okolností.

Hned v prvním ročníku v roce 2008 sice kvalifikaci vyhrál Felipe Massa, ale závod nakonec vyhrál Fernando Alonso. Jednalo se o kontroverzní vítězství. Nelson Piquet boural do zdí krátce poté, co Alonso jako první zastavil v boxech.

S crashgate jsem neměl nic společného, říká Briatore

V roce 2012 vyhrál kvalifikaci Lewis Hamilton, ale z vítězství v závodě se nakonec radoval Sebastian Vettel. Hamilton musel po 22 kolech odstoupit kvůli problému s převodovkou.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
18. listopadu | Hromadná nehoda Macau style... odkaz
17. listopadu | Pietro Fittipaldi vyhrál s českým týmem Lotus (Charouz) titul v rušené sérii Formula V8 3.5.
17. listopadu | World Series Formula V8 3.5, ve které nyní jezdí Charouz, končí.
16. listopadu | Norris přijel do Macau a soupeřům v první kvalifikaci nadělil sekundu.
15. listopadu | Kamuj Kobajaši potvrzen jako jezdec týmu Andretti ve formuli E.