Statistiky: Leclerc je nejmladším jezdcem Ferrari za téměř 60 let

Charles Leclerc se stane nejmladším a nejméně zkušeným jezdcem Ferrari za hodně dlouhou dobu. Do historie se může zapsat také Räikkönen.
Statistiky: Leclerc je nejmladším jezdcem Ferrari za téměř 60 let

Monako a formule 1 patří k sobě. V historii královny motorsportu najdeme ale jen tři jezdce z tohoto malého knížectví. Přesněji řečeno tři skutečné Monačany, kteří ve F1 závodili. Ve skutečnosti je to trochu složitější. Podrobnosti najdete v článku, který jsme vydali letos při příležitosti GP Monaka.

Leclerc se stane prvním Monačanem, který bude závodit za Ferrari ve formuli 1. Blízko k rudým vozům má také Olivier Beretta, který s Ferrari závodil v Le Mans, ale to bylo s GT vozy.

Pozdravíme se, ale kamarádi nejsme, říká Leclerc o Verstappenovi

Pozdravíme se, ale kamarádi nejsme, říká Leclerc o Verstappenovi

Nejmladší jezdec Ferrari od roku 1961

Charles Leclerc je nejmladším jezdcem Ferrari od roku 1961. V Austrálii bude mít 21 let, 2 měsíce a 1 den. 

Rekord drží Ricardo Rodríguez. Mexičan nastoupil za Ferrari v GP Itálie 1961 ve věku 19 let a 208 dní. O rok později tragicky zemřel. Je to jeden ze dvou bratří Rodríguezů, po kterém je dnes pojmenován okruh v Ciudad de México.

Nejméně zkušený jezdec od roku 1977

Leclerc přijde do Maranella v době, kdy bude mít na svém kontě jen jednu sezónu u Sauberu. Je to nejméně zkušený jezdec od dob Gillese Villeneuva.

Legendární Kanaďan, který dodnes zůstává v srdcích fanoušků Ferrari, nastoupil do rudého vozu s ještě menším množstvím zkušeností. V Kanadě 1977 měl na svém kontě jen jeden závod ve F1. Ve Velké Británii nastoupil za McLaren. 

Scuderia byla v posledních letech zvyklá kupovat spíše zkušené jezdce. Teprve před pár lety založila svou jezdeckou akademii.

Räikkönen se může stát nejzkušenějším jezdcem 

Nejzkušenějším jezdcem v historii formule 1 je Rubens Barrichello, který odstartoval do 322 závodů. Na druhém místě jsou Michael Schumacher a Jenson Button s 306 starty. Už brzy je ale přeskočí Fernando Alonso, který zatím odstartoval do 304 závodů. 

Kimi Räikkönen má na svém kontě 284 startů. Na konci sezóny by měl mít 291 startů. Pokud dodrží dvouletou smlouvu u Sauberu, mohl by z formule 1 odejít s 333 starty ve formuli 1.

Pochopitelně se může stát, že do některého závodu neodstartuje, nebo nebude mít kalendář v přespříštím roce 21 závodů. Räikkönen by ale i tak měl překonat Barrichella.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Lauda se letos v paddocku už neukáže, zůstává v nemocnici

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.