Startovní pole formule E od příští sezóny doplní další bývalý pilot F1

Bývalý pilot Toro Rosso ve formuli 1 Brendon Hartley bude v sezóně 2019/2020 závodit za tým Dragon Racing v šampionátu elektrické formule E.
Startovní pole formule E od příští sezóny doplní další bývalý pilot F1

Kromě své nové role u týmu Dragon bude Novozélanďan závodit v sezóně 2019/2020 za tovární tým Toyoty v kategorii LMP1 v Mistrovství světa vytrvalostních závodů. Hartley je zároveň simulátorovým jezdcem týmu Ferrari ve F1.

Hartley byl jako tovární pilot Porsche jedním z kandidátů na sedačku týmu stuttgartské automobilky, který v nové sezóně přijde do formule E. Porsche však pro svůj tým nakonec dalo přednost Andremu Lottererovi a Neelu Janimu.

„Jsem rád za novou výzvu ve formuli E společně s týmem Dragon Racing. Formule E je naprosto odlišná od jakékoliv jiné závodní série, ve které jsem. Doufám ale, že moje zkušenosti se šetřením energie z mnoha kategorií přinesou své ovoce a jako nováček budu mít dobrý start,“ řekl Hartley.

„Jsem velmi rád, že je Brendon jedním z našich dvou jezdců pro sezónu šampionátu ABB FIA formule E. Brendon je skutečný závodník. Má jedinečnou kombinaci zkušeností, intelektu, závodních dovedností, která mu dovolí v novém Penske EV-4 naplno využít svůj potenciál,“ řekl majitel týmu Jay Penske.

Jméno Hartleyho týmového kolegy oznámí tým Dragon později.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Příští rok snad nebudou tři závody za sebou, doufá Szafnauer z Racing Pointu

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.