Startovní pole formule E od příští sezóny doplní další bývalý pilot F1

Bývalý pilot Toro Rosso ve formuli 1 Brendon Hartley bude v sezóně 2019/2020 závodit za tým Dragon Racing v šampionátu elektrické formule E.
Startovní pole formule E od příští sezóny doplní další bývalý pilot F1

Kromě své nové role u týmu Dragon bude Novozélanďan závodit v sezóně 2019/2020 za tovární tým Toyoty v kategorii LMP1 v Mistrovství světa vytrvalostních závodů. Hartley je zároveň simulátorovým jezdcem týmu Ferrari ve F1.

Hartley byl jako tovární pilot Porsche jedním z kandidátů na sedačku týmu stuttgartské automobilky, který v nové sezóně přijde do formule E. Porsche však pro svůj tým nakonec dalo přednost Andremu Lottererovi a Neelu Janimu.

„Jsem rád za novou výzvu ve formuli E společně s týmem Dragon Racing. Formule E je naprosto odlišná od jakékoliv jiné závodní série, ve které jsem. Doufám ale, že moje zkušenosti se šetřením energie z mnoha kategorií přinesou své ovoce a jako nováček budu mít dobrý start,“ řekl Hartley.

„Jsem velmi rád, že je Brendon jedním z našich dvou jezdců pro sezónu šampionátu ABB FIA formule E. Brendon je skutečný závodník. Má jedinečnou kombinaci zkušeností, intelektu, závodních dovedností, která mu dovolí v novém Penske EV-4 naplno využít svůj potenciál,“ řekl majitel týmu Jay Penske.

Jméno Hartleyho týmového kolegy oznámí tým Dragon později.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Příští rok snad nebudou tři závody za sebou, doufá Szafnauer z Racing Pointu

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz