Stany proti dešti jsou nutností, ale nezachránily vše, vysvětluje Webber

Stany proti dešti jsou nutností, ale nezachránily vše, vysvětluje Webber

Déšť je i v roce 2012 pro formule 1 nemalý problém, různé netěsnosti způsobují nefunkčnost techniky. Jinak tomu nebylo ani v Sepangu.

Proměnlivé malajsijské počasí o sobě dalo v druhé Grand Prix letošní sezóny vědět a hustý déšť vynutil přerušení závodu. V tu chvíli se týmy snažily své vozy na startovním roštu zakrýt pomocí různých plachet a stanů.

"Viděl jsem, že se objevilo pár vtipů o stanech, které týmy postavily po přerušení závodu na roštu v Malajsii, který tak vypadal jako tržiště. Chápu, co tím lidé myslí, ale existuje pro to velmi rozumný důvod," vysvětloval Mark Webber pro BBC.

"Loni v Kanadě jsme dostali důležitou lekci, že když lije, jsme velmi exponovaní, byli jsme úplně promočení. Ty stany to usnadňují lidem, kteří pracují v prostředí kokpitu nebo s elektronickou výbavou, aby se vyhnuli něčemu, co je doslova jako sprcha."

Navzdory všem snahám schovat vozy před deštěm poznal Red Bull dopady nepříznivého počasí.

"I tak došlo k tomu, že vysílačky v obou našich vozech nefungovaly dobře po zbytek závodu," přiznal Webber. "Museli jsme použít staromódní prostředky - komunikační tabule. Problémy se objevily hned po restartu závodu. Já jsem nakonec vytrhl konektor vysílačky z helmy, protože mě to moc rozptylovalo."

"To je docela zásadní rozhodnutí, protože víte, že jakmile to uděláte, už tu vysílačku do konce mít nebudete. Ale já jsem to musel udělat, hrozně v tom šumělo a do uší jsem dostával rány statické elektřiny, což se ještě měnilo v závislosti na zatáčce, ve které jsem zrovna byl. A bylo to taky hodně nahlas. A něco takového zrovna nepotřebujete, když projíždíte tak náročnými zatáčkami, jako jsou ty na mokrém Sepangu."

Doporučujeme

Články odjinud