Staněk potřebuje ke vstupu do F1 kromě štěstí i správné kontakty, říká Häkkinen | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Staněk potřebuje ke vstupu do F1 kromě štěstí i správné kontakty, říká Häkkinen

Díky své manželce má Mika Häkkinen blízko k České republice a pravidelně zde tráví svůj čas. Při svém posledním pobytu v tuzemsku se mimo jiné vyjádřil i k místní formulové naději Romanu Staňkovi.

„Jsme tu docela často. Jezdíme sem třeba na prázdniny, když dětem skončí škola a moc si to tu užíváme. Je to krásná země, zejména příroda a venkov,“ řekl Mika Häkkinen na adresu České republiky v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

Dvojnásobný mistr světa z let 1998 a 1999 také ohodnotil naděje pilota Romana Staňka, pátého muže letošní sezony FIA F3, na budoucí vstup do F1 v kontextu toho, že jeho domovina není velkým trhem.

„Potřebuje mít štěstí. Tvrdá práce a hodně peněz nestačí, štěstí v tom hraje nemalou roli. Zároveň musíte znát ty správné lidi a ideálně mít mezi nimi dobré přátele, kteří vám rozumí,“ uvedl Häkkinen.

Verstappen? Dostatek talentu i vášně

Vítěz 20 velkých cen se rovněž vyjádřil směrem k Maxovi Verstappenovi, který Fina díky letošní úspěšné obhajobě dorovnal v počtu získaných titulů.

„Verstappen je fantastický jezdec, o tom není sporu. Zároveň je nesmírně talentovaný. K tomu, abyste v motorsportu uspěli, musíte mít vášeň. A zároveň schopnost poučit se z porážek a zklamání. Právě to vás nejvíc posune, více než úspěchy.“

Podle Häkkinena stojí za úspěchem Verstappena i úsilí jeho otce Jose, který proti bývalé hvězdě McLarenu závodil v F1 mezi lety 1994 až 2001.

„Motorismus vám sebere hrozně moc času. Můžete zapomenout na plánování dovolené, protože budete víkend co víkend na motokárových okruzích. Jos věnoval svému synovi opravdu velké množství svého času a přesně to Max potřeboval.“

Doporučujeme

Články odjinud