Staněk má z testů formule 3 dobrý pocit a těší ho zlepšení, kterého dosáhl

Český pilot Roman Staněk má za sebou první sezónu ve FIA formuli 3. Zúčastnil se také obou posezónních testů v Barceloně a v Jerezu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Staněk má z testů formule 3 dobrý pocit a těší ho zlepšení, kterého dosáhl | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Zatímco v sezóně závodil za český tým Charouz Racing System a nejlepšího výsledku dosáhl osmým místem v Monze, během testů si vyzkoušel práci s předními týmy Prema Racing a ART Grand Prix.

Rychlost ukázal už v Barceloně, kde skončil druhý v odpolední části druhého dne testů, kdy se piloti soustředili na závodní simulace.

Testy byly lepší než celá letošní sezóna, říká Staněk

Testy byly lepší než celá letošní sezóna, říká Staněk

V Jerezu absolvoval 16letý pilot jeden den za volantem formule 3 týmu ART Grand Prix a blýskl se nejrychlejším časem, když pouze on a Arthur Leclerc pokořili hranici 90 sekund.

„S týmem Charouz jsem získal poměrně dost zkušeností. Monopost ART se chová trochu jinak, takže jsem se snažil přizpůsobit mu svůj jezdecký styl. Se vším jsem velmi spokojen a budeme i nadále pracovat,“ řekl Staněk pro oficiální stránky F3.

„Zakončit odpolední část na čele výsledků bylo hezké. Během dne jsme dosáhli zlepšení, což je nejdůležitější. Byl jsem opravdu spokojen s vozem, jeho vyvážením a kroky vpřed, které jsme udělali,“ pokračuje.

„Skutečně jsem si užil práci s ART. Jsou milí a pracují tvrdě. Jsem spokojen i se svým inženýrem a s komunikací v týmu, šlo to správným směrem.“

Ve středu Staněk do monopostu již neusedl, byl však stále přítomen v garáži a získával další zkušenosti.

Roman Staněk nejrychlejší v úvodním dni testů F3!

Roman Staněk nejrychlejší v úvodním dni testů F3!

Další článek: Testy formule 3 uzavřel nejrychlejším časem Doohan

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10