Stále se nás snaží zpomalit, říká Hamilton o zákazu párty módu. U Ferrari změnu vítají

Formule 1 chce od přespříštího závodního víkendu (GP Belgie) zakázat kvalifikační režimy.
Foto: Getty Images
Stále se nás snaží zpomalit, říká Hamilton o zákazu párty módu. U Ferrari změnu vítají | Foto: Getty Images

Formule 1 chce od Belgie zakázat kvalifikační režimy. V kvalifikaci by to mohlo zpomalit mercedesy, ale jejich náskok je i tak velký. Hůře na tom asi budou u Racing Pointu a Williamsu.

„Není to překvapení, stále se nás snaží zpomalit,“ řekl Hamilton. „Pro nás se toho ale až tak moc nezmění, takže to není problém.“

Valtteri Bottas nedokáže odhadnout, jaký bude mít změna vliv, protože nezná parametry kvalifikačních režimů u soupeřů. „Nepanikaříme kvůli tomu. Pokud přijde tohle nařízení, bude to stejné pro všechny,“ řekl Bottas.

Podle Bottase by ale „jeden režim motoru“ mohl mít dopady na předjíždění v závodech. „V závodě používáme různé druhy režimů, ať už se bráníme nebo útočíme. Z mého pohledu je to tak, že pokud bude stejný režim motoru pro všechny a po celou dobu závodu, bude méně předjíždění, protože všichni pojedou se stejnými režimy místo toho, aby si s nimi hráli a snažili se využít maximum ze situace s využitím většího či menšího množství energie.“

Čeká jezdce poslední párty? Od Belgie chce FIA zakázat kvalifikační režimy

Čeká jezdce poslední párty? Od Belgie chce FIA zakázat kvalifikační režimy

U Ferrari to vidí jinak

Ferrari od zavedení technických směrnic v loňském roce a tajné dohody s FIA nemá výkonu na rozdávání. Není tak překvapivé, že jezdcům maranellské stáje novinka nevadí.

„Abych byl upřímný, nemyslím si, že to bude mít na nás takový dopad, takže to pro nás může být pozitivní,“ řekl Leclerc. „Uvidíme, jak moc to bude prospěšné. Ale mohu říct, že v kvalifikaci nemáme nic jiného než v závodě, takže si nemyslím, že se pro nás něco změní.“

Sebastian Vettel souhlasil, že omezení pravděpodobně ovlivní spíše soupeře.

„Jak říká Charles. V této sezóně to na nás nemá vliv, takže počkejte a uvidíme, co se stane.“

Kimi Räikkönen byl tradičně přímočarý. Podle něj nemá Alfa Romeo „žádné kvalifikační režimy“, takže se pro ně nic nezmění. Podle Fina ale může změna postihnout soupeře, kteří v kvalifikaci vždy zázračně zrychlí.

Další článek: Čeká jezdce poslední párty? Od Belgie chce FIA zakázat kvalifikační režimy

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00